Ознайомлення із екологічними аспектами впливу на отримання якісної плодоовочевої продукції

28 червня 2023 року
Діяльність студентського наукового гуртка передбачає так звані «виходи у натуру», де молоді люди мають змогу наочно спостерігати та особливостями росту і розвитку рослин, поведінкою живих організмів і екосистемах, як вони взаємодіють між собою і довкіллям. 
Одного літнього дня, опісля обговорення переглянутих на екологічну тематику відео в аудиторії, студенти вирушили до плодоовочевого саду НУБіП України, де мали змогу за допомогою завантажених у смартфони додатків «ObsIdentify» та «PlantNet» ідентифікувати найпоширеніші види бур’янів, трав’янистих рослин та чагарників, які зустрічаються у саду та на узбіччі, неподалік від центрального входу. Молодь із великим задоволенням та ентузіазмом виконувала цю роботу. 
  
У процесі спостережень викладач зосередив увагу студентів на наявності у саду власної метеостанції «Meteotrek», основною метою якої є можливість фіксування важливих для вегетації й розвитку дерев, кущів і ягідників агрометеорологічних параметрів – напрямків і сили вітру, вологості повітря, кількості опадів, даних температури ґрунту та атмосферного тиску, інтенсивності сонячної інсоляції, яка надходить до рослин, з метою їх контролю й корегування у найкритичніші періоди росту. Варто відзначити, що для ефективного і максимально продуктивного використання води зернятковими і кісточковими плодовими насадженнями проведене краплинне зрошення, створюється підтримка необхідного мікроклімату для вирощування зеленних культур й овочів у теплиці.
   
Також студенти мали змогу ознайомитися із проведенням важливих агротехнічних заходів, такими як рихлення поверхні ґрунту ручними й механізованими агрегатами, механічними методами боротьби із бур’янами, мульчуванням поверхні кущів.
Відомо, що у формуванні продуктивності ягід і плодів, відіграє їх удобрення та підживлення. Позитивним є і той факт, що здебільшого у якості удобрення застосовуються органічні добрива, зокрема, власно підготовлені компости на основі листя, решток пожнивних культур та перегною, взятого від кінної ферми, що розташована неподалік, а також біоінсектециди та біофунгіциди від ТМ «Жива земля». Щиро вдячні завідувачці навчальної лабораторії «Плодоовочевий сад» НУБіП України Марії Спірочкіній за надану можливість познайомитися із різноманіттям насаджень різних сортів плодово-ягідних культур та екологобезпечними технологіями їх вирощування.  
   
Євгеній Бережняк, керівник наукового гуртка

«Екологія довкілля» 

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook