Визначення інтенсивності ерозійних процесів на пагорбах у Голосіївському лісі

21 червня 2023, 0:49
На одному із занять студенти мали змогу закріпити теоретичні знання щодо дослідження таких важливих екологічних тем, як водна ерозія та замулення компонентами змиву Горіхуватських ставків.
Розпочалося все з мозкового штурму в аудиторії рідного 4-го корпусу, де ми повторили теоретичний матеріал та обговорювали теми занять: «Екологічні проблеми в агроландшафтах викликані водною ерозією», а також «Оцінка екологічного стану Горіхуватських ставків методами біоіндикації».
Впродовж часу проведення досліджень мені вдалося поспілкуватися із різними людьми, що безумовно розвиває навички спільної роботи, лідерства, комунікації та переконання, а це є досить важливим для успішної професійної кар'єри. Наступним етапом роботи було дослідження і оцінювання проявів лінійної водної ерозії на схилах, починаючи від корпусу і до вищезгаданих ставків (рис. 1). Було виявлено 9 контрольних точок, де визначено об’єм їх водориїн, які вимірювали згідно методичних рекомендацій (рис. 2).
  
Особливо потішило, що даний план роботи передбачив порівняння явища водної ерозії з плином часу. У нашого керівника Євгена Михайловича був досвід дослідження даного явища майже 20 років тому (рис. 3).
Аналізуючи сучасний стан схилів я з колегами дійшли до висновку, що насадження рослин є ефективним інструментом у боротьбі з водною ерозією (рис. 4), оскільки вони забезпечують захист ґрунту, затримують воду, покращують структуру ґрунтів, зменшують рух вітру та сприяють збереженню біорізноманіття.
Згодом ми мали змогу оглянути стан Горіхуватських ставків, де ми проводили їх екологічну оцінку методами біоіндикації. Дізналися, що завдяки водній ерозії змитий ґрунт переноситься та забруднює дрібноземом Горіхуватські ставки, негативно впливаючи на водні екосистеми, рибу та інші гідробіонти. Це призводить до зниження якості води, вимирання видів і порушення екологічної рівноваги в ставку (рис. 5, 6).
 
Окрему вдячність варто висловити за організацію та реалізацію завдань  керівнику наукового гуртка Євгенію Бережняку та іншим викладачам кафедри, які докладають багато зусиль для удосконалення знань студентів спеціальності 101 «Екологія» НУБіП України, попри всі труднощі, через які зараз проходить наша держава. Україна понад усе!
 
 
Анатолій Сушков, студент 3-го курсу

І групи спеціальності 101 «Екологія»  

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook