Тривають практичні заняття агроінженерів у лабораторіях дослідних господарств університету

13 жовтня 2023 року
  На базі дослідних господарств НУБіП України продовжуються практичні заняття для студентів-агроінженерів. Це невід’ємна частина навчання, що надає студентам можливість поєднати теоретичні знання з реальними аграрними виробничими процесами. Дослідні господарства університету є неоціненною лабораторією для студентів-агроінженерів, де вони мають можливість отримати практичні навички в різних сферах сільськогосподарського виробництва.

  На цьому тижні на виконання розпорядження проректора з наукової роботи та інноваційної діяльності Вадима Кондратюка, відповідно до навчальних планів проведення занять, за організації навчального відділу та деканату механіко-технологічного факультету на базі навчально-дослідних господарств університету проводилися виїзні практичні заняття для студентів спеціальності «Агроінженерія» з дисциплін «Сільськогосподарські машини», «Механіко-технологічні властивості сільськогосподарських матеріалів», «Охорона праці» та інших фахових дисциплін.

  Один із ключових аспектів практичних занять – це вивчення та апробація сучасних агротехнологій безпосередньо під час виконання технологічних операцій в дослідних господарствах. Студенти мають можливість працювати з сучасним сільськогосподарським обладнанням та технологічними рішеннями, що вже впроваджуються на практиці. Це дозволяє молодим фахівцям зрозуміти не тільки теоретичні аспекти агропромислового виробництва, а й набути навичок роботи з новітнім обладнанням, що підвищує їхню конкурентоспроможність на ринку праці. Крім того, студенти отримують можливість брати участь у дослідницьких проектах, які проводяться на базі господарств. Це надає можливість розширити свій вплив на сільськогосподарську галузь, вносячи нові ідеї та технології у сферу аграрного виробництва.

  Практичні заняття в дослідних господарствах сприяють формуванню в студентів системного підходу до вирішення проблем сільськогосподарського виробництва. Вони навчаються аналізувати ситуації в аграрній сфері з урахуванням всіх аспектів, від економічних до екологічних, що є важливою навичкою для сучасного агроінженера.
В ході проведення практичних занять в лабораторії механіко-технологічного факультету на базі тваринницької ферми студенти отримали практичні знання та навички щодо роботи з тваринами, вивчали технології їх утримання, доїння, годівлі та репродукції. Ця практика надає можливість краще розуміти потреби тварин і допомагає розробляти ефективні стратегії управління тваринницьким господарством та раціонального інженерно-технічного забезпечення технологічних операцій.

  Студенти-агроінженери взяли участь у процесах підготовки насіння та сівби, які здійснюються у дослідних господарствах. Студенти вивчали особливості передпосівного обробітку зерна, отримали практичний досвід з посіву пшениці, що є важливим кроком їхнього майбутнього у рослинницькому виробництві. Вивчили технології посіву, налаштування агрегатів, правила добору сортів та управління рослинами на різних стадіях росту.
  Безпека праці – пріоритет для кожного агроінженера, і саме тут, в дослідних господарствах, студенти отримали не лише теоретичні знання, але і конкретні практичні навички, що дозволяють їм ефективно працювати в аграрній сфері. Вони ознайомилися з правилами та стандартами безпеки, навчилися користуватися захисними засобами та апаратурою, що забезпечує найвищі стандарти безпеки праці на виробництві.

  У підсумку, практичні заняття студентів-агроінженерів в дослідних господарствах університету відіграють надзвичайно важливу роль у підготовці майбутніх фахівців для сільськогосподарського сектору. Вони надають студентам цінний досвід роботи з передовими технологіями та розвивають їхні аналітичні та практичні навички. Такий підхід до навчання сприяє вихованню висококваліфікованих спеціалістів, готових до вирішення найскладніших завдань в галузі агроінженерії.


Михайло Мотрич,
доцент кафедри охорони праці та
біотехнічних систем у тваринництві

Юрій Росамаха,
директор ВП НУБіП України «Агрономічна дослідна станція»

Олег Бачинський,
заступник начальника навчального відділу
з практичного навчання

 


Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook