Практичне навчання – запорука майбутнього професіоналізму

30 червня 2023 року

   Логічним завершенням вивчення дисципліни є закріплення отриманих знань під час проходження навчальної практики. Студентами 1 курсу виконано ряд завдань відповідно до програми практики з дисципліни «Основи фахової підготовки».
   Деревообробники-першокурсники проаналізували діяльність лісових господарств України за областями, розподіл основних порід, ознайомилися з об'єктами природоохоронної діяльності району.

  

 

   Крім того, навчилися визначати основні елементи макробудови дерева на торцевому зрізі та встановлювати вади ростучого дерева або виявляти їх у виробах з деревини.

   

   Також під час проходження навчальної практики знайомилися із особливостями та технічною характеристикою всіх груп деревообробних верстатів, аналізували та порівнювали устаткування різних виробників. Вивчали конструкції виробів з деревини та деревних матеріалів, особливості та специфіку застосування різних матеріалів залежно від умов експлуатації. Обов’язковими комплектуючими є фурнітура та кріпильні елементи. Упродовж виконання індивідуальних завдань студенти ознайомилися із типами фурнітури та основними виробниками віконної, дверної та меблевої фурнітури.

   

   Важливо всі теоретичні відомості побачити на виробництві. Тож цікавим та пізнавальним було екскурсійне відвідування разом зі студентами 2-го курсу (навчальна практика з дисципліни «Обладнання галузі») підприємства з виготовлення міжкімнатних дверей «Astori». Особливістю їх є унікальна система коробки Invisible Line, яка дозволяє встановити полотно врівень зі стіною, в короб без лиштви, створюючи враження "дверей-невидимки". Студенти ознайомилися із особливостями конструкції таких дверей, тонкощами та порядком технологічних етапів виробництва, заходами щодо покращення якості виробу та економії матеріалів.

      

   Разом із студентами старших курсів практиканти ознайомились зі специфікою меблевого виробництва із деревино композиційних матеріалів. Побачили в роботі форматно-розкрійний верстат, майстри продемонстрували раціональне личкування крайок щитової деталі та точне свердління отворів на деталях корпусних меблів.

  

   Оформлюючи інтер’єри та виконуючи дизайнерські проекти спеціаліст особливу увагу звертає на температурно-вологісні параметри середовища та загальну концепцію приміщення з метою ефективного підбору лакофарбових матеріалів. От і студенти успішно справились з аналізом існуючого ринку захисних засобів для виробів з деревини, ознайомившись із продукцією основних виробників. Також цікавились різними техніками опорядження поверхні.

   

   Загалом практика пройшла успішно. Студенти мали змогу продемонструвати отримані теоретичні знання під час виконання індивідуальних завдань. Також висловлюємо подяку виробництвам, що поділилися власним досвідом!

Олександра ГОРБАЧОВА,
доцент кафедри ТтаДВД, керівник практики

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook