РЕАЛІЗАЦІЯ ПРОЄКТУ «#НеПалиКомпостуй – місто рятуй!»
Ініціативна група та команда проєкту у складі викладачів МАНІШЕВСЬКОЇ Надії та ЄВПАК Ірини, здобувачів освіти нашого коледжу: ВОЙТОВИЧ Софії, ГАЦКО Марії, РАДОК Іванни, РАДЬКА Григорія підготували на конкурс проєкт «#НеПалиКомпостуй – місто рятуй!», який був реалізований протягом квітня-травня цього року. Він став переможцем конкурсу соціальних проектів «ЕкоБЗкошт:Весна-2023» в рамках Благодійної програми Фонду Боярської громади «БЗкошт. Спільнокошт земляків».
Проєкт «#НеПалиКомпостуй – місто рятуй!» створений з метою використання компостеру на території навчального колекційного поля Боярського фахового коледжу НУБіП України. Ми хочемо перетворити органічні відходи на цінний ресурс — компост.
Разом з тим проект сприятиме розвиткові культури сталого поводження з органічними відходами та запобігатиме спалюванню органіки мешканцями та здобувачами освіти; ознайомить з можливостями та способами компостування, яке є гідною екологічною відповіддю на те, що робити з опалим листям, бур’янами та харчовими відходами. Це турбота про навколишнє середовище та здоров'я мешканців.
При проєктуванні майбутніх компостерів наша команда вирішила зробити якісний виріб, який слугував би не один рік.
Тож, які вони, наші компостери? Компостери мають три секції:
перша – активна, нею ми користуємося;
друга – секція дозрівання (у ній наш компост зріє, перетворюючись на добриво);
третя – вже готовий компост, придатний для використання.
Важливо, щоб компостери працювали довго та якісно, тому вони повинні постійно провітрюватись. І ми про це подбаємо. Таким чином ми маємо дуже круту ідею з користю для людей та довкілля.
Надія МАНІШЕВСЬКА, Ірина ЄВПАК,
викладачі коледжу, ініціативна група проєкту