Ректорат підвів підсумки діяльності господарств за перше півріччя та окреслив завдання на другу половину року

11 червня 2023 року
  9 червня під головуванням ректора Станіслава Ніколаєнка відбулася зустріч ректорату з директорами навчально-дослідних господарств.

  Повномасштабна воєнна агресія, негативні процеси в економіці країни, підрив Каховської ГЕС, негативно впливає на аграрний сектор країни. Як зазначив у своєму вступному слові ректор Станіслав Ніколаєнко, важко буде всім. Уже зараз під загрозою виробництво хліба, кукурудзи, овочів, кормів. На півдні України фактично знищено зрошення, використання традиційних підходів і технологій не забезпечить стабільності. Тому зараз надзвичайно важливо шукати альтернативні джерела надходження коштів, а це може бути переробка вирощеної продукції, участь науковців у міжнародних грантових програмах, залучення закордонних фірм у допомозі з технікою та обладнанням. Тільки це дасть змогу господарствам розвиватися, навіть у цих складних умовах, зберегти виробництво і кількість працюючих.

  Анатолій Карпук директор Боярської ЛДС доповів, що за півріччя головна увага лісової дослідної станції була сконцентрована на лісопосадкових роботах. Висаджено біля 500 тис сіянців головних лісотворних порід, перевірено готовність техніки та обладнання до пожежонебезпечного періоду. Збільшились порівняно з минулим роком рубки по оздоровленню, прорідженню лісу та прохідні рубки. За січень-травень 2023 ріку реалізація становить 29 млн грн, до кінця року планується отримати 80 млн грн. Відновилось і практичне навчання студентів в очному форматі.

 

  В обговоренні члени ректорату звернули увагу директора дослідної станції на необхідність більше приймати участь у наукових проєктах, у тому числі міжнародних.
  Про здобутки і плани НДГ «Великоснітинське ім. О.В. Музиченка» доповів директор Микола Журавель. Він відмітив, що незважаючи на економічні проблеми та воєнний стан, посіяно з дотриманням технологій понад 1500 га ярих культур, планується отримати 11 тис т зерна, заготовити силос, сіно. За звітний період виручка від реалізації продукції господарства становила 21,5 млн грн.

  В обговоренні проректор з наукової роботи та інноваційної діяльності Вадим Кондратюк звернув увагу на необхідність застосування нових технологій, особливо у тваринництві, вивчати передовий світовий досвід. Ректор поставив перед директором завдання: економія ресурсів, всебічно прораховувати кожен крок господарської діяльності.
  Директор ВП НУБіП України «Агрономічна дослідна станція» Юрій Росамаха доповів, що за півріччя 2023 року очну практичну підготовку пройшли 393 студенти університету, проводяться дослідження науковців на Дослідному полі. Посіяно біля 600 га ярих культур. Польові роботи проводяться згідно затверджених технологічних карт, але недостатність вологи вносить свої корективи в формування урожаю. Надходження від реалізації продукції за січень-травень склали біля 25 млн. грн.

  В обговоренні декан агробіологічного факультету Оксана Тонха та директор НДІ рослинництва та грунтознавства Дмитро Літвінов відмітили високий рівень роботи господарства, хороший стан посівів, активну діяльність ННВП «Дослідне поле».

  Ректор Станіслав Ніколаєнко звернув увагу всіх директорів на проблеми організації переробки, пошуку можливостей реалізації виробленої продукції споживачу.

  Про ситуацію в НДГ «Ворзель» доповів начальник відділу організаційної діяльності НДГ, Боярської ЛДС та навчально-виробничої практики Микола Грунтковський. Господарство повільно, але відновлюється від наслідків військових дій. Посіяно 140 га соняшнику, 50 га озимої пшениці, 20 га вівса, 27 га багаторічних трав, внесені добрива, засоби захисту рослин і виконуються всі технологічні операції. На сьогодні вже зібрано сіно з І укоса, урожайність 18,1 ц/га, що є досить непоганим результатом.


Ірина Артемчук,
провідний фахівець відділу організаційної діяльності НДГ,
Боярської ЛДС та навчально-виробничої практики


 

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook