Вітаємо з Днем науки!

20 травня 2023 року

Шановні колеги, вчені, викладачі, аспіранти, дослідники!
Прийміть найщиріші вітання з нагоди Дня науки!  

    Це свято органічно увійшло в наше університетське життя, стало днем шанування людей творчої інтелектуальної праці, діяльність яких є символом відданості Науці. Без наукового працівника, педагога держава не має майбутнього. Наполеглива праця дослідників множить здобутки у світовій скарбниці знань.

    Колектив по праву пишається видатними вченими, які уславили університет тим, хто нині працюють в університеті та зробили суттєвий внесок у розвиток багатьох галузей науки, сприяли прогресу людства: Микола Захаренко, Володимир Булгаков, Володимир Єрмоленко, Іван Ковальчук, Артур Ліханов, Валерій Кашпаров, Сергій Рубан, Микола Заблодський, Віталій Лисенко, Світлана Каленська, Сергій Зібцев, Оксана Тонха, Лариса Баль-Прилипко, Тарас Євсюков, Світлана Прилуцька та багато інших. 


    Приємно зазначити, що і сучасне покоління науково-педагогічних працівників, докторантів, аспірантів, студентів університету гідно продовжує славні традиції своїх попередників. Достойні успіхи мають наші молоді вчені Олександра Троханяк, Ірина Вороненко, Євген Антипов, Віктор Троханяк, Андрій Білоус, Людмила Тітова, Олександр Сошенський, Юрій Ромасевич, Неля Шпирка, Марина Дейнега, Ігор Яковенко, Леся Воляк, Марина Дєліні, Валентина Корольчук, Олена Нагорна, Іван Опенько, Олександр Шевченко.

    Україна, попри війну, зберегла та має достатній потенціал для формування довгоочікуваної Перемоги, відновлення економіки, прискореного розвитку за пріоритетними науковими напрямами, серед яких фундаментальна наука, біотехнології та енергозбереження, раціональне природокористування, інженерія, профілактика і лікування найпоширеніших захворювань, інформаційні та комунікаційні технології, нові речовини і матеріали, екологія та біотехнологія, гуманітарні та суспільні науки. Ректорат створює правові, економічні і організаційні умови для активізації розвитку дослідницької діяльності, забезпечення оновлення матеріально-технічної бази, стимулювання розвитку провідних наукових шкіл і закріплення молодих талановитих кадрів у науці, підвищення соціального статусу науковців.
    Науковці нашого університету нині зосередженні на дослідженнях і розробках, які пов’язані із забезпеченням продовольчої та екологічної безпеки нашої країни.
    Держава високо оцінила внесок наших науковців у розвиток аграрної науки і освіти та відмітила їх державними нагородами. Так, за останні п'ять років було отримано Державну премію України у галузі науки і техніки, дві Премії Кабінету Міністрів України. Наші молоді вчені були нагороджені 76 державними преміями та грантами Президента України, преміями Кабінету Міністрів України, Національної та галузевих академій наук України.

    Знаковим є те, що за кількістю наукових проєктів, виконання яких розпочалося у 2023 році, Міносвіти ми визнані першими в Україні.

   За ці роки було створено 26 сортів, гібридів і ліній сільськогосподарських культур, отримано понад 1400 патентів та свідоцтв на об'єкти права інтелектуальної власності, укладено 32 ліцензійні договори. Науковцями університету опубліковано 1266 монографій, майже 4500 статей у міжнародних виданнях та понад 9000 статей у наукових виданнях. Впроваджено у виробництво понад 330 наукових розробок.

    Від імені вченої ради, ректорату дякуємо кожному за працю, бажаємо всім міцного здоров'я, натхнення та нових звершень! Окремо хочу подякувати кожному, хто став на захист України. Ваша сила та наполегливість – неоціненний приклад для формування майбутнього нашої держави. Впевнений, що героїзм наших Збройних Сил, консолідація суспільства та науковий поступ у найближчому часі дозволять нам провадити свої дослідження в мирній і безпечній Україні.

Щиро вітаємо зі святом викладачів, аспірантів, магістрів, студентів нашого університету! Нових вам творчих успіхів, здобутків, нехай найвищі висоти науки завжди підкоряються вам! Щастя, здоров’я, миру та злагоди!

З води і роси!
 


З повагою –

ректор НУБіП України,                   Станіслав Ніколаєнко
академік НАПН та НААН України, 
доктор педагогічних наук,
професор

Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook