18 травня – відзначення Міжнародного дня музеїв

18 травня 2023 року
  18 травня музейні працівники всього світу відзначають своє професійне свято.
  Міжнародний день музеїв з’явився в календарі в 1977 р., коли на черговому засіданні ICOM (International Council of Museums – Міжнародна рада музеїв) була прийнята пропозиція про встановлення цього свята. І з 1978 р. цей день відзначається щорічно більш ніж у 150 країнах.
  У всьому світі все більше і більше музеїв беруть участь у Міжнародному дні музеїв. Минулого року в заході взяли участь понад 37 000 музеїв у 158 країнах і територіях.
  Як наголошується в Резолюції ICOM «Про сталість та реалізацію Порядку денного до 2030 р., трансформуючи наш світ» (Кіото, 2019 р.), усі музеї мають відігравати певну роль у формуванні та створенні сталого майбутнього, і вони можуть це зробити через освітні програми, виставки, охоплення громади та дослідження – icom.museum.
  За словами Жака Перо, екс президента ICOM, «музеї повинні зайняти місце в серці суспільства і бути відкритими громадськості. Розвиток наших установ залежить у великій мірі від допомоги громадськості, і ми повинні запропонувати їй можливість підтримати наші цілі і взяти участь в нашій роботі. Таким чином, необхідно, щоб музеї та суспільство працювали разом, в дусі творчості та інновацій».
  Прийнято вважати, що через музеї суспільство висловлює своє ставлення до історико-культурної спадщини, і з цим важко не погодитись. Збираючи і зберігаючи пам’ятки матеріальної і духовної культури, вони ведуть велику науково-освітню та освітньо-виховну роботу – dilovamova.com. 
 
  Тема Міжнародного Дня Музеїв у 2023 р. «Музеї, стійкість і добробут» (Museums, Sustainability and Wellbeing).
  Цей день буде присвячений підкресленню ролі музеїв у добробуті та сталому розвитку суспільства. Є багато способів, за допомогою яких музеї можуть допомагати сталому розвитку: від підтримки кліматичних заходів і сприяння інклюзивності до подолання соціальної ізоляції та покращення психічного здоров’я.
  Українські музеї і музейні колекції стали особливими мішенями у війні росії проти України. Це ще раз підтверджує, наскільки музеї важливі для нашої пам’яті, ідентичності, освіти, для нашого майбутнього – vechirniy.kyiv.ua.
 
 
 Проректор з науково-педагогічної роботи та розвитку Кваша С. М.
 
  Цього святкового дня, від імені всього ректорату та ректора особисто, проректор з науково-педагогічної роботи та розвитку Кваша С. М. привітав усіх керівників музеїв НУБіП України з їх професійним святом та Днем вишиванки і наголосив, що музеї – це клубок знань та досвіду поколінь, наша історія, досвід та досягнення, які ми маємо знати, чим маємо пишатися та розвивати задля прийдешніх поколінь українців! Та вручив завідувачам музеями, нагадаємо, що в нас їх 9:
  1. Музей історії НУБіП України (директор Поливач М.А.).
  2. Музей анатомії (завідувач Стегней М.М.).
  3. Музей історії ННІ лісового і садово-паркового господарства (відповідальна Токарєва О.В.).
  4.  Меморіальна кімната-музей П.С. Погребняка (відповідальна Токарєва О.В.).
  5. Музей лісових звірів і птахів ім. Салганського О.О. (завідувач лабораторією Гужій Р.В.).
  6. Музей бджільництва (відповідальна Очередько Л.В.).
  7. Музей медоносних і лікарських рослин (відповідальна Яковенко Т.В.).
  8. Музей ґрунтів (директор Вітвіцький С.В.).
  9. Музей механізації сільського господарства (директор Ямков О.В.).
  Подяки за багаторічну сумлінну працю для розвитку музейної справи нашого університету, особистий внесок у розвиток свого музею та з нагоди Міжнародного дня музеїв. 
Відповідальна за Музей медоносних і лікарських рослин Яковенко Т.В.
Директор Музею ґрунтів Вітвіцький С.В.
Відповідальна за Музей бджільництва Головецька В.В.
 
Завідувач лабораторією Музею лісових звірів і птахів ім. Салганського О.О. Гужій Р.В.
Директор Музею історії НУБіП України Поливач М.А.
 
  Окремо варто відзначити родину Литвиненко-Бондаренко, які внесли значний вклад у експозиції музею історії НУБіП України та музею анатомії НУБіП України. Навіть у цей святковий день родина меценатів не залишила музей історії НУБіП України та військову кафедру без подарунків. Музею було подаровано медалі та значки часів радянської доби, німецька хлорниця для дезінфекції часів Другої світової війни, кулі часів козацтва, кам'яне зубило кам'яної доби, стародавні металеві наконечники стріл різних періодів, елементи декору часів Русі та ін. Військовій кафедрі презентували турнікети різних виробників, оклюзійні наліпки, ноші, перманентні маркери, медичні ножиці та ін.
 
Сергій Бондаренко 
 
Родина Литвиненків-Бондаренків: Наталя Литвиненко, Сергій Бондаренко та Михайло Бондаренко
 

  У цей святковий день побажаємо всім музейникам успіхів та міцного здоров’я, адже саме завдяки цим людям ми маємо змогу на власні очі побачити історичну та культурну спадщину, що дісталася нам від наших пращурів і яку Ви, музейники, ретельно оберігаєте.

 
 
 
Марія Поливач,
директор музею історії НУБіП України

    

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook