Наталія Вдовенко виступила з результатами наукових досліджень кафедри глобальної економіки на VІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Менеджмент ХХІ століття: глобалізаційні виклики»
Головною передумовою успішного вирішення завдань, що стоять перед суспільством, є необхідність подальшої професіоналізації управління як важливої складової підготовки та компетентності як економістів, так і управлінців. Ця передумова відіграє важливу роль у забезпеченні ефективного розвитку суспільства, оскільки професіональні управлінці та економісти здатні ефективно керувати соціально-економічними процесами й забезпечувати стійкий розвиток. Даним проблемам присвячена VІІ Міжнародна науково-практична конференція «Менеджмент ХХІ століття: глобалізаційні виклики», яка відбулася 18 травня 2023 року на базі Полтавського державного аграрного університету згідно з планом Міністерства освіти і науки України.
Посилання на програму конференції
Посилання на програму відкриття і виступи
І традиційно представники нашої кафедри глобальної економіки на чолі з д.е.н. проф. Наталія ВДОВЕНКО взяли участь в заході та виступили з результатами наукових досліджень, визначених кафедрою глобальної економіки Національного університету біоресурсів і природокористування України.
Цей захід вже збирає щороку як вітчизняних, так і зарубіжних фахівців з питань сучасного менеджменту.
Наталія ВДОВЕНКО, д.е.н., професор, завідувач кафедри глобальної економіки на початку виступу на тему: «Розвиток галузей національної економіки в глобальному світі» висловила особливу подяку організаторам за надану можливість для наукових дискусій. І згадала слова видатного поета: «Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього». Ці слова сьогодні особливо актуальні для кожного з нас, бо справжній українець повинен знати історію свого народу. Імена видатних людей, якими пишається країна. Такою людиною була професор Маркіна Ірина Анатоліївна, якій судилося долею стати взірцем педагогічної майстерності та організатором конференції.
Відповідно, подальше вивчення цієї проблематики сприятиме формуванню нових знань та розумінню важливості управління для досягнення успіху в глобальному суспільному контексті.
Конференція розрахована на викладачів закладів вищої освіти, науковців, аспірантів, фахівців-практиків підприємств та організацій.
Участь у конференції взяли вітчизняні та зарубіжні учасники.
Також до виступів долучилися аспіранти кафедри глобальної економіки
Андрій АНДРУЩЕНКО, аспірант кафедри глобальної економіки зупинилася на проблемних аспектах висвітлення положень теми: «Базові засади конкурентоспроможності в глобальному конкурентному світі та застосування моделі часткової рівноваги». Андрій ТИШЕЧКО, аспірант кафедри глобальної економіки розкрив питання на тему: «Регулювання підтвердження законності походження водних біоресурсів для забезпечення глобальної продовольчої безпеки».
До участі в роботі конференції залучені провідні фахівці та вчені України, Великобританії, Латвії, Чехії, Молдови, Казахстану, Німеччини, Гани, Іспанії, Австралії, представники органів державної влади та самоврядування різних рівнів управління.
Ми спостерігаємо інтерес до вивчення методологічних і прикладних аспектів науки управління соціально-економічними процесами в сучасному періоді. Це зумовлено зростанням значення управління як фактора, що визначає рівень і темпи ефективності суспільного виробництва. Також спостерігається трансформація управлінської праці у одну з масових і складних професій, яка вимагає спеціальної підготовки.
Позитивним фактором у роботі конференції є активна участь здобувачів вищої освіти в її організації та проведенні, публікації результатів наукових досліджень. Практичний статус конференції підтверджений участю керівників і спеціалістів різних рівнів управління організацій і підприємств з різних регіонів України. За результатами конференції видано електронний збірник матеріалів доповідей учасників конференції.
За результатами конференції прийнято рішення, що природним є постійна вимога поновлення методологічного, теоретичного і практичного забезпечення менеджменту. Це, в свою чергу, неможливо без підготовки висококваліфікованих фахівців галузі управління та адміністрування, фахівців, здатних проводити якісні науково-практичні дослідження у сфері менеджменту та економіки, формувати креативні, інноваційні рішення в умовах трансформаційних глобальних змін.
Лариса Михальчишина
к.е.н., доцент кафедри глобальної економіки