У рамках проєкту Erasmus+ VET 4GSTB стейкхолдери обговорили проблеми професійної підготовки фахівців з впровадження екологічної та «розумної» електроенергії у будівлях

15 травня 2023 року
  В ННІ енергетики, автоматики і енергозбереження відбувся перший семінар присвячений виконанню завдань міжнародного Проєкту VET4GSEB «Професіно-технічна освіта: партнерство для використання екологічної та «розумної» електроенергії у будівлях» у рамках програми Європейського Союзу Еразмус+ для сфери професійної, професійно-технічної і фахової передвищої освіти та з нагоди святкування 125-річчя НУБіП України.

  Метою заходу стало обговорення проблеми покращення професійної підготовки фахівців, сучасних навчальних програм, інноваційних методів навчання і відповідності їх потребам на ринку праці – інсталяторів фотоелектричних систем. Адже вміння розв’язувати проблеми та впроваджувати інновації є затребуваними навичками роботодавців у всіх сферах діяльності глобального світу. Цілі, встановлені в енергетичних стратегіях (Європейська зелена угода, Дорожня карта енергетичного переходу до 2050 року, Стратегія сталого розвитку України до 2030 року) і політиках країн ЄС та України, призвели до суттєвих змін на ринку праці для інсталяторів фотоелектричних систем і систем ВДЕ в будівлях.
  Семінар проводився у змішаному форматі, участь у якому взяли роботодавці, інсталятори та представники закладів професійно-технічної освіти, загалом близько 80 осіб.

  З вітальним словом з нагоди проведення заходу до учасників звернулась пані Жанна Таланова – заступниця координатора Національного Еразмус+ офісу в Україні, менеджерка з аналітичної роботи та Національної команди експертів з реформування вищої освіти (HERE team).
  Доповідачка закцентувала свою увагу на актуальності Проєкту в освітньому просторі. у частині навчання. Пріоритетними напрямками Програм Еразмус+ за підтримки Європейського Союзу є стратегії «зеленої» трансформації у сфері енергетики, цифрової трансформації – у навчанні. Випускники професійно-технічної, фахової освіти будуть очікуватись на ринку праці. Реалізація Проєкту сприятиме вдосконаленню навчальних програм та практик для підготовки фахівців.

  Змістовно, використовуючи презентаційний матеріал, про проєкт поінформувала присутніх його координатор, доцентка Олена Шеліманова. Основним меседжем доповіді стали слова Голови Європейської комісії Урсули Фон дер Ляйн: «Нові технології настільки хороші, наскільки хороші будуть люди, які займатимуться їх впровадженням».

  Цікаву та корисну інформацію щодо національного законодавства у сфері енергоефективності та ВДЕ у будівлях розповів присутнім Олександр Трохимець – керуючий партнер адвокатського об’єднання «Трохимець, та партнери». Доповідач розкрив прогалини правового регулювання у секторі енергетики ВДЕ.

  Жваве обговорення викликали доповіді Дмитра Галата, начальника навчального центру професійної підготовки ПАТ «Черкасиобленерго» та Андрія Семенчука, керівника навчального центру ДТЕК «Київські електричні мережі», які поділились своїм досвідом у сфері формування кадрового потенціалу компаній.
  Спікери зазначили, що якісна, інноваційна, уніфікована підготовка майбутніх фахівців як у частині традиційної енергетики, так і у сфері ВДЕ є запорукою енергетичної незалежності країни.

  Про результати опитування стейкхолдерів та провайдерів ПТО щодо стану ринку установок ВДЕ в Україні доповіла експерт Проєкту VET4GSEB, доцентка Світлана Макаревич. Результати анкетування та їх обговорення були покладені в основу проєкту рішення семінару щодо вдосконалення навчальних програм для цільових груп, фахівців-інсталяторів фотоелектричних стацій та підготовки тренерів з підвищення кваліфікації.

  У підсумку зустрічі, модератор заходу директор ННІ енергетики, автоматики та енергозбереження, професор Віктор Каплун зазначив, що енергоефективність стає визначальним напрямом енергетичного переходу України, яка сповідує Стратегію зеленого переходу до кліматично нейтрального розвитку ЄС, сформульовану у програмі «Європейська Зелена Угода». У той же час, за останні роки значно зріс дефіцит кваліфікованих працівників у секторі ВДЕ, і технічні навички в галузі «зеленого переходу» користуються зростаючим попитом. Спікер акцентував свою увагу на інноваційності і актуальності Проєкту VET4GSEB, основна мета якого полягає в тому, щоб надати національним провайдерам професійно-технічної освіти адаптовані рішення, навчальні матеріали, тематичні дослідження, інструменти та рекомендації, які дозволять їм оновити практику та програми навчання, щоб задовольнити потреби ринку праці.

  Члени консорціуму Проєкту долучились до круглого столу онлайн і висловили приємні враження від організації та змістовного наповнення заходу і привітали команду НУБіП України з успішним початком роботи.

Олена Шеліманова,
доцентка кафедри теплоенергетики

Світлана Макаревич,
доцентка кафедри електропостачання ім. проф. В.М. Синькова

 

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook