“Немає, либонь, благороднішого на світі заняття, ніж пасічникування”

30 квітня 2023, 14:37
Саме таким висловом славетного сина України Тараса Григоровича Шевченка зустрічає кафедра бджільництва своїх відвідувачів. Ці слова глибоко западають в душу після першого знайомства з кафедрою, її матеріальною базою та персоналом. Всі ці відчуття пройшли крізь нас, студентів 1 групи 3 курсу факультету тваринництва та водних біоресурсів після першого знайомства під час вивчення дисципліни «Технологія виробництва продукції бджільництва». Вивчаючи дисципліну в дистанційному форматі ми дізнались, що бджільництво належить до найдавніших занять українців. Сьогодні Україна займає перше місце з виробництва меду серед країн Європи та третє місце серед всіх країн світу.
Серед великої кількості пасік України, які займаються розведенням бджілок та виготовленням найсмачнішого меду, почесне місце займає Голосіївська навчально-дослідна пасіка єдиної в Україні кафедри бджільництва Національного університету біоресурсів і природокористування. Сотні студентів в захваті від професійної роботи викладачів та робітників які працюють на території пасіки. Десятки студентів, які успішно захистили дипломні роботи, продовжують практику за кордоном. Безліч конференцій, вебінарів, семінарів проведено з участю іноземних гостей, і це ще далеко не весь список, чому пасіка НУБіП одна знайкращих.
У цьому семестрі навчання з бджільництва розпочав третій курс факультету ТВБ. Після дистанційного освоєння дисципліни, де переважно вивчали теоретичні питання на цікавих лекціях, ми перейшли на очному навчанні до заворожуючих практичних занять, що залишилось доброю згадкою на все життя. 
 
 
На початку заняття І.І. Головецький оголосив тему заняття, її мету та шляхи виконання. Досить детально викладач розповів про вуликову рамку, її види, способи збивання та навощування. Ніколи навіть не подумали б, що збивання рамки, на перший погляд здається простою справою, має безліч нюансів на які Ігор Іванович звертав нашу увагу.
Після теоретичного екскурсу всі студенти з максимальною зацікавленістю та з великим задоволенням виконували цю роботу. У нашому суспільстві склалась така думка, що робота з молотком, це чоловіча робота. На перших порах ми теж були прихильниками такої думки. Після прослуханої вступної частини з великою гордістю хочеться відмітити, що наші дівчата із захоплюючим інтересом взяли до рук молотки й почали творити чудеса. З підготовлених заготовок «народжувались» вуликові рамки. Тримаючи в руках вже готовий виріб, було приємно та гордо за нас, слабку половину – ми це змогли.
 
 
 
Робота активно тривала до кінця пари. Викладачі із захопленням розповідали всі тонкощі, жартували, допомагали у створенні рамочок, дискутували з студентами та розказували цікаві історії бджільництва зі свого життя, а також по-максимуму допомагали методично правильно реалізовувати поставлену мету заняття.
 
 
 
По завершенню заняття всі студенти зрозуміли, що це робота не легка, потребує багато часу, знань та зусиль. В той же час ми залишились задоволені роботою, а викладачі раділи, тому що змогли зацікавити студентів та провести таку чудову пару. Кожен студент підписав свою рамочку, яку зробив з любов'ю, і можливо, колись саме його рамка стане чудовим будиночком для вирощування молодих бджілок та складання у комірки такого смачного та цілющого меду. З нетерпінням чекаємо нової зустрічі та нових знань.
 
 
Підготувала студентка 3 курсу 1 групи
факультету тваринництва та водних біоресурсів
Топчій Анастасія Ігорівна
Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook