ПІДСУМКИ НАВЧАННЯ З ДИСЦИПЛІНИ «КЛІНІЧНА ДІАГНОСТИКА ХВОРОБ ТВАРИН»
ПІДСУМКИ НАВЧАННЯ З ДИСЦИПЛІНИ «КЛІНІЧНА ДІАГНОСТИКА ХВОРОБ ТВАРИН»
7 травня 2023, 17:45
Підходить до завершення важкий, затьмарений війною, навчальний рік. Незважаючи на постійні обстріли, відсутність світла, важку психологічну ситуацію протягом минулого навчального року, навчання продовжувалось згідно навчального плану у змішаному очно-дистанційному форматі.
У дистанційному форматі з дисципліни «Клінічна діагностика хвороб тварин» студенти працювали у ЕНК «Клінічна діагностика хвороб тварин» на базі Elearne, а також в формі zoom-конференцій.
Студенти опрацьовували теми лабораторних робіт, готуючи доповіді та презентації на основі теоретичної інформації, дослідження власних тварин, а також деякі студенти, перебуваючи на стажуванні у ветеринарних клініках, використовували для своїх презентацій тематично хворих тварин.
Під час навчання зі студентами опрацьовували протокол дослідження тварин, основні та додаткові методи дослідження різних систем організму, діагностували основні патологічні зміни, які дозволяють робити логічні висновки та вчать студентів логіці постановки діагнозу.
Особливу увагу звертали на методи, які маю важливе діагностичне значення в практиці клінік ветеринарної медицини.
Згідно графіку, частину навчання студенти 2 скороченого та 3 курсів провели в очному форматі. Це дозволило актуалізувати засвоєну дистанційно інформацію і відпрацювати практичну частину на різних видах тваринах, які знаходяться у навчально-науково-виробничому Клінічному центрі «Ветмедсервіс».
На практичних заняттях із студентами 2 курсу скороченого терміну навчання відпрацювали методи фіксації тварин, методи огляду, пальпації, перкусії, аускультації, термометрії, навчились досліджувати видимі слизові оболонки, лімфатичні вузли, шкіру, дослідження серцево-судинної системи, обговорили можливі патологічні зміни, які можуть виникати за певних захворювань.
Із студентами 3 курсу, які завершують вивчення дисципліни відпрацювали дослідження дихальної, травної, сечової та нервової систем, а також системи крові.
В лабораторії кафедри терапії і клінічної діагностики, навчились правильно відбирати, готувати до досліджень та безпосередньо досліджувати сечу та кров.
Відрацювали методику підрахунку еритроцитів, лейкоцитів та їх зміни за різних патологій, навчились вірно робити мазки крові, виводити лейкограму, а також ознайомились із особливостями крові у різних видів тварин. Крім того, опанували методику проведення біохімічного дослідження крові на напівавтоматичному аналізаторі Lab-Line.
На завершення, із студентами 2 курсу скороченого терміну навчання провели заняття з електрокардіографії. Разом із професором Шарандаком П.В. та лікарем ветеринарної медицини Омельчуном С.І. відпрацювали методику проведення ЕКГ козі, навчились аналізувати електрокардіограму у здорових тварин та проаналізували її зміни за різних патологій.
Слід зазначити, що викладачі кафедри терапії і клінічної діагностики, які викладають дисципліну «Клінічна діагностика хвороб тварин», зробили все можливе, щоб за період очного навчання студенти отримали максимальну кількість практичної інформації, засвоїли її та змогли застосувати на практиці.
Доцент кафедри терапії і клінічної діагностики Тетяна Немова