ВІДБУЛАСЯ ОБЛАСНА ПРОФІЛЬНА НАУКОВА ОНЛАЙН-ШКОЛА З ФІЗИКИ У РАМКАХ ПРОЄКТУ «STEM-ПРОСТІР МАН»
ВІДБУЛАСЯ ОБЛАСНА ПРОФІЛЬНА НАУКОВА ОНЛАЙН-ШКОЛА З ФІЗИКИ У РАМКАХ ПРОЄКТУ «STEM-ПРОСТІР МАН»
27 квітня 2023 року
У рамках регіонального проекту «STEM-простір МАН»з нагоди відзначення 125-річчя від Дня заснування Національного університету біоресурсів і природокористування Україниз метою підтримки обдарованої молоді 26 квітня 2023 року відбулася обласна профільна наукова онлайн-школа з фізикита астрономії. Захід проведено Навчально-науковим інститутом енергетики, автоматики і енергозбереження НУБіП України спільно з Малою академією наук учнівської молоді Київського обласного територіального відділення МАН України.
Так, 26 квітня 2023 року відбувся екскурс у світ науки для близько 140 юних шанувальників фізики та педагогів-наукових керівників учнівських науково-дослідницьких робіт.
З вітальним словом від менеджменту ННІ ЕАЕ до юних дослідників звернувся Віталій Савченко, заступник директора ННІ ЕАЕ, який закцентував увагу учасників на нагальній необхідності нових досягнень і винаходів з фізики, що мають невпізнанно змінити життя людини. І зробити ці винаходи належить молодому поколінню.
Визначитися із напрямом наукових досліджень учнів допомогли наукові працівники навчально-наукового інституту енергетики, автоматики і енергозбереження НУБіП України, які познайомили учнів з актуальними напрямами сучасних досліджень у галузі фізики та астрономії, мотивували учнів досліджувати технології Інтернет речей, роботів для автоматизації складних біотехнічних об’єктів в побуті та на виробництві, перспективні напрями теплоенергетики з урахуванням викликів сьогодення, енергозбереження та використання поновлювальних джерел енергії – перспективного напряму розвитку енергетики України, системи моніторингу електроспоживання, енергоефективних технічних засобів з термічної та магнітної обробки матеріалів сільськогосподарського призначення. Учні познайомилися із можливостями STEM-лабораторії МanLab НЦ «МАНУ» для проведення досліджень.
Учасники заходу дізналися про систему масових заходів з учнівською молоддю у науковому відділенні фізики і астрономії: обласні, всеукраїнські та міжнародні конкурси, турніри, змагання, олімпіади, конференції, курси, лекторії та інші заходи, в яких учні можуть взяти участь.
Юні дослідники отримали значний багаж інформації щодо можливих напрямів досліджень, орієнтовну тематику майбутніх дослідницьких проєктів, які допоможуть учнівській молоді працювати над пошуком оригінальних, актуальних тем своїх науково-дослідницьких робіт.