Гуртківці: про вічність Кантівських ідей

21 квітня 2023 року

 Освячений давниною звичай урочисто поминати після закінчення великих періодів часу великих людей, діянь і подій накладає великі зобов'язання на десятиліття, в які ми живемо.
 Кантівське філософування дедалі більше привертає увагу дослідників своїм тематичним обширом, глибиною розуміння людини та світу. І Кант постає як геніальний, цілком самостійний філософ, який радикально поставив і розв’язав найважливіші питання європейської філософії.
 Кафедра філософії та міжнародної комунікації має славну традицію проводити Кантівські читання вже третій рік поспіль. 20 квітня 2023 року відбувся науково-практичний семінар «ІІІ Кантівські читання» до 299-ої річниці від дня народження І. Канта. Метою заходу було висвітлення гносеологічних, етико-правових, естетичних поглядів у філософському вченні І. Канта та дослідження місця та ролі ідей І.Канта в історії філософії з сучасного погляду.


 Кантівські читання стали предметом зацікавлення і для студентів-учасників гуртка «Ключ до істини». Цікаві і змістовні доповіді на заході презентували студенти 1 курсу агробіологічного факультету Миненко Таїсія, Шулежко Антон, Швець Олександр та Мостовий Ярослав.


 Шулежко Антон у своїй доповіді «Етико-правові погляди І. Канта» висвітлив основну ідею етико-правових поглядів Іммануїла Канта, яка полягає у тому, що моральні та правові норми повинні базуватися на універсальних принципах, які застосовуються до всіх людей без винятку. Ці принципи наголошують на важливості автономії та свободи індивіда, які повинні бути забезпечені державою.


Актуальну і, водночас, трагічну та «болючу» тему сьогодення розкрила Миненко Таїсія у своїй доповіді «Філософське обгрунтування ідеї миру за І. Кантом». Ідея миру є необхідною умовою для забезпечення благополуччя кожної людини і суспільства в цілому, і за Кантом, мир повинен бути метою для кожної розумної істоти. Мир є результатом поваги до морального закону та гідності людей, що забезпечує спокій та безпеку для всіх.

 Шпиця Олександр у своїй доповіді «Осучаснення та відображення ідей Іммануїла Канта в сьогоденні» наголосив, що ідеї Канта стали важливими в сучасній моралі та етиці, в політиці, науці та культурі і відіграють важливу роль у формуванні сучасного світогляду та філософської думки.


 Гуртківці за змістовні доповіді і креативно оформлені презентації отримали схвальні відгуки на свою адресу від організаторів заходу. У відповідь вони повідомили, що на заході набули цінний досвід, отримали позитивні емоції і це надихає на нові наукові звершення.

 

Тетяна Кичкирук,
науковий керівник гуртка "Ключ до істини"

 

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook