Водно-болотні угіддя: дослідження гуртківців

2 лютого 2023 року

 Щорічно 2 лютого у світі відзначають Всесвітній день водно-болотних угідь, які є природним захистом, що допомагає у протидії змін клімату та її наслідкам. Слід зазначити, що кожен гектар водно-болотних угідь поглинає до 14,2 млн. літрів паводкової води та допомагає зменшити масштаби повеней!

Всесвітні та українські організації із захисту природи, активісти, волонтери, небайдужі люди закликають у цей день українців до збереження та розумного використання водного ресурсу малих річок, боліт, озер. Згідно досліджень регіонального офісу водних ресурсів областей України, кількість водно-болотних угідь в Україні з 1970 року скоротилася на 35℅ і продовжує скорочуватись. «Усім здається, що наша планета майже вся залита водою. Однак, лише 2,5% води – це прісна вода, яка зберігається переважно в льодовиках, снігових шапках на вершинах гір або ж підземних джерелах. За останні 100 років споживання води зросло в шість разів, і продовжує зростати на 1% щорічно. Ми використовуємо більше води, ніж земля може поповнювати.»

На даний момент в Україні ці угіддя займають всього 1,6% від всієї території. Причинами цього стрімкого скорочення є: вилов риби; надмірне споживання води; накопичення сміття; зміна клімату; руйнування берегів внаслідок незаконного забудовування; штучного змінення русла рік, заведення їх під землю.

Для майбутнього людства громадяни мають усвідомити важливість припинення руйнування водно-болотних угідь. З нагоди Всесвітнього дня водно-болотних угідь Секретаріат Рамсарської конвенції щороку готує освітні матеріали, які можна переглянути за посиланням: https://www.worldwetlandsday.org/en/events

Міністерство охорони довкілля та природних ресурсів України за підтримки WWF Україна також підготували низку інформаційних матеріалів: https://drive.google.com/drive/folders/15UQO8fD2MhxtrLcdP2AudF7cHAS29uJt?usp=sharing

Ми маємо усвідомити, що майбутнє залежить від того, як швидко кожен з нас візьме на себе відповідальність та особисто почне зберігати та збагачувати природний ресурс планети. Для вирішення цієї проблеми ми повинні в першу чергу раціонально використовувати прісну воду та берегти її джерела.

 

Влада Бровченко,

студентка 2 курсу 3 групи

спеціальності 101 Екологія

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook