Віршотерапія. Ліна Костенко

20 березня 2023 року

Не допускай такої мислі, що Бог покаже нам неласку.

Життя людського строки стислі. Немає часу на поразку.

Ліна Костенко

 

З нагоди Всесвітнього дня поезії та Дня народження Ліни Костенко презентуємо проєкт «Віршотерапія. Ліна Костенко»

       «Ще не було епохи для поетів, але були поети для епох» – ці знамениті рядки Ліни Костенко про Шевченка, власне, стосуються і її самої… Її називають Королевою української поезії ХХст., яка «в часи безневір'я повертала людям віру у слово, а також такі поняття, як гідність, національна честь і самоповага». У домашніх бібліотеках багатьох українців обов'язковою є книжка Ліни Костенко. І найцитованішим сучасним письменником є теж вона. Письменниця була і є «альтернативою всякій неправді». У наші дивні, незрозумілі часи, коли ходимо понад прірвою, маємо все ж один безсумнівний привілей – жити в її епоху, надихатися її Високим Словом.

     Ліна Костенко – шістдесятниця, людина-епоха, беззаперечний моральний авторитет для мільйонів, геніальна класикиня, «залізна леді», «совість нації», «моральний авторитет», безстрашна та безкомпромісна, лауреатка Шевченківської премії, приклад для мільйонів, сильна і незламна духом.

Вона відмовилася від звання Героя України, яким хотів свого часу нагородити Президент України Віктор Ющенко, сміливо сказавши: «Політичної біжутерії не ношу».

        Ліна Костенко входить до переліку найвідоміших жінок сучасної України. Її перший прозовий роман «Записки українського самашедшого» майже цілком «розібрали» на цитати. Її вірші стали піснями. Творчість письменниці – це дороговказ для українців, як діяти у складні часи: залишатися Людиною, бути Народом, захищати рідну землю та мову.

       Недаремно легендарна поетеса народилася в переддень Всесвітнього дня поезії. Адже саме поезія має чудодійну силу лікувати душі. Саме через римоване слово проходить найбільше вміння розуміти життя. Тому здобувачі освіти Боярського фахового коледжу НУБіП України під керівництвом Тетяни Гаць та Вікторії Вірко розпочинають проєкт «Віршотерапія», який має на меті привернути увагу до української поезії як мистецтва. Розпочинаємо з поезій Ліни Костенко, тому що «поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі».

 

Тетяна ГАЦЬ,

Вікторія ВІРКО,

викладачі гуманітарних дисциплін.

 



Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook