Учена рада гуманітаріїв: змішане навчання в кризових умовах, результати рейтингового оцінювання якості роботи НПП, профорієнтаційна робота, кадрові питання
І навіть у складний воєнний час життя триває. А це означає, що маємо аналізувати зроблене, думати про майбутнє, працювати на майбутнє, зберігати і примножувати інтелектуальний потенціал України. Як цього досягати, на що спиратися в щоденній праці, як покращити організацію змішаного навчання на гуманітарно-педагогічному факультеті та особисті рейтингові показники викладачів ‒ усе це обговорювали і шукали рішення на вченій раді.
На засіданні вченої ради гуманітарно-педагогічного факультету був присутнім начальник навчального відділу Ярослав Рудик.
Порядок денний відкрила голова вченої ради, декан гуманітарно-педагогічного факультету Інна Савицька, яка поінформувала членів ученої ради, запрошених, присутніх про підсумки діяльності за січень-лютий та поточні завдання факультету, зокрема про акредитацію освітньо-наукової програми «Філософія», про підготовку до проведення міжнародної конференції «Трансформація системи міжнародних відносин в умовах російсько-української війни» (до дня спротиву окупації Автономної республіки Крим та м. Севастополя), що відбудеться 23 лютого, і до Дня відкритих дверей на факультеті, запланованого на 25 лютого 2023 року.
Стрижневе питання порядку денному вченої ради гуманітарно-педагогічного факультету, що відбулася 16 лютого 2023 року, – результати рейтингового оцінювання якості роботи НПП факультету у 2021/2022 н. р. і 2022 р. У своїй доповіді секретар рейтингової комісії гуманітарно-педагогічного факультету доцент Олена Балалаєва проаналізувала рейтингові показники як кафедр, так індивідуальні викладачів, особливості динаміки рейтингу порівняно з минулим роком. Результати рейтингу досить чітко відбивають пріоритети, які ми маємо. Це є підставою для ґрунтовного аналізу діяльності, послідовної реалізації стратегії гармонійного розвитку гуманітарно-педагогічного факультету, вирівнювання ситуації з окремими видами робіт, консолідації зусиль всіх НПП щодо активізації роботи, яка ґрунтується на критеріях дослідницького університету, а також навчально-науково-інноваційної та міжнародної діяльності.
Заступник декана гуманітарно-педагогічного факультету професор Ігор Буцик доповів про стан організації змішаного навчання на гуманітарно-педагогічному факультеті в кризових умовах. Були проаналізовані наступні питання: відвідування навчальних занять студентами 1, 2, 3 та 4 курсів; чисельність студентів на заняттях у 2 семестрі 2020/2021 у порівнянні з 2 семестром 2021/2022 н.р.; використання ЕНК в навчальному процесі та показник атестованих ЕНК, який збільшився у 2022 р.
У доповіді були представлені й результати опитування, в якому взяло участь 576 студентів. Основною метою опитування було вивчення задоволеності здобувачів змістом, формами і методами дистанційного навчання на факультеті. Він зазначив, що 57,3% опитаних вважають якість дистанційного навчання на нашому факультеті високою. Заступник декан факультету вкотре наголосив на неухильному виконанні наказу ректора № 1183 від 01.11.2021 року «Про підвищення якості дистанційного навчання», а також на дотриманні ділового етикету онлайн-комунікації під час дистанційного навчання.
В обговоренні питання про стан організації змішаного навчання на гуманітарно-педагогічному факультеті в кризових умовах взяли участь всі присутні завідувачі кафедр, поділившись з членами вченої ради досвідом своїх кафедр про можливі і дієві шляхи підвищення рівня мотивації студентів до навчання.
Наукову доповідь за темою «Уплив позамовних чинників на мову українських масмедіа» представила професор кафедри журналістики та мовної комунікації Марина Навальна. В її дослідній роботі порушено питання про те що в сучасних умовах повномасштабної російсько-української війни український інформаційний простір зазнає постійних змін, а це своєю чергою впливає на лексичну систему. В обговоренні взяли участь професор кафедри журналістики та мовної комунікації Тетяна Семашко.
Вчена рада схвалила рекомендації навчально-методичної ради гуманітарно-педагогічного факультету, схвалила до друку навчально-методичні матеріали. Це озвучила голова навчально-методичної ради факультету Світлана Амеліна.
Відповідно до порядку денного на розгляд ученої ради були винесені конкурсні питання. Таємним голосування вчена рада підтримала рекомендації кафедр і рекомендувала вченій раді університету кандидатуру Валентини Культенко на посади завідувача кафедри філософії та міжнародної комунікації, Сергія Кубіцького ‒ кафедри управління та освітніх технологій, Олександра Шевчука ‒ кафедри міжнародних відносин і суспільних наук.
Декан гуманітарно-педагогічного факультету Інна Савицька, підсумовуючи роботу вченої ради, зазначила, що першорядним також є і питання профорієнтаційної роботи, оберти якої не можна збавляти навіть в умовах війни, адже закордонні університети створюють привабливі умови вступу для наших випускників. Постійної роботи вимагає залучення абітурієнтів до Всеукраїнської олімпіади НУБіП України, підготовчі курси, адже, як неодноразово наголошував ректор Станіслав Ніколаєнко, переважна більшість учасників цієї олімпіади стають студентами саме НУБіП України.
Інна Миколаївна наголосила, що в умовах воєнного стану активне поширення інформації про спеціальності факультету в соціальних мережах, індивідуальні онлайн-бесіди, залучення студентів до проведення профорієнтації – найважливіші і чи не єдині способи проведення профорієнтації.
Завершуючи зустріч голова вченої ради гуманітарно-педагогічного факультету Інна Савицька подякувала членам ученої ради за активність, поради та рекомендації, які прозвучали від них протягом засідання, визначила пріоритетні напрями і завдання для колективу гуманітарно-педагогічного факультету на березень 2023 року та порадила берегти себе та своє здоров'я для результативної роботи протягом семестру.
Члени вченої ради розглянули й інші важливі питання життєдіяльності гуманітарно-педагогічного факультету.
Віримо в Перемогу. Усе – Україна!
Світлана Гейко,
секретар вченої ради гуманітарно-педагогічного факультету,
доцент кафедри філософії та міжнародної комунікації