Відкрита лекція з навчальної дисципліни «Історія української культури» доцента кафедри міжнародних відносин і суспільних наук Лановюк Л.П.
Відповідно до розпорядження МОН України про запровадження курсу «Історія української культури» як обов’язкового для викладання у вищій школі від 2009 року, для студентів НУБіП України вже 14 років викладається дана навчальна дисципліна.
Метою вивчення дисципліни є забезпечення розуміння явищ традиційно-культурної спадщини українського народу та їх висвітлення в світовому контексті, а також систематизація послідовності культурного розвитку, ознайомлення з художніми особливостями кожної епохи, її мистецькими пам’ятками, видатними постатями. Для фахівця в галузі туризму знання з історії української культури є одними із базових, оскільки дозволяють орієнтуватися у великому спектрі матеріальних та духовних пам’яток України та створювати цікаві туристичні продукти. Дисципліна спрямована на вивчення принципових проблем курсу з урахуванням специфіки аграрного вузу.
2 березня 2023 р. к.і.н., доцент кафедри міжнародних відносин і суспільних наук гуманітарно-педагогічного факультету Лановюк Л.П. прочитала відкриту лекцію на тему «Історичний, духовний і культурний світ українських земель в XIV – першій половині XVII cт.» для бакалаврів спеціальності «Туризм» ННІ неперервної освіти і туризму, на яку також завітали НПП кафедри та представники факультету.
Лекційне заняття було розпочато вчасно, лектор відразу чітко визначила тему лекції, план, її значення та зв’язок із попереднім навчальним матеріалом. Викладання матеріалу було системним та послідовним з використанням технічних засобів навчання та засобів унаочнення. Хотілося б відзначити й позитивний емоційний рівень викладання, постійний контакт з аудиторією, уміння лектора зацікавити та активізувати роботу студентів.
В підсумку варто додати, що лекційне заняття проведено на високому професіональному рівні, а тому основного свого результату: розуміти визначальні тенденції розвитку освіти, науки, техніки як фундаментальних основ рівня культурного життя українського етносу доби Ренесансу, досягло.
Вікторія Хвіст,
доцент кафедри міжнародних відносин і суспільних наук