ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПОСІБНИКА «ВИКОРИСТАННЯ ВІКІПЕДІЇ ТА СЕСТРИНСЬКИХ ВІКІПРОЄКТІВ В ОСВІТНЬОМУ ПРОСТОРІ»

28 лютого 2023 року

 

1Вікіпедія — один з найбільш знаних і використовуваних ресурсів, який не можна оминути під час навчального процесу. Попри значну критику у середовищі науковців, він не втрачає своєї популярності й поступово здобуває все ширше коло читачів та залучає все нових редакторів.

Проте виникає питання, яким чином можна не тільки зробити його кращим, а й використати всі доступні можливості для залучення учнівської, та студентської молоді до навчання за допомогою цього ресурсу та наскільки це буде ефективно?

234

На це питання дає відповідь посібник. Посібник видано громадською організацією «Вікімедіа Україна». Він орієнтований не лише на таку складову як редагування Вікіпедії, а й на роботу з сестринськими проєктами: такими як Вікіцитати, Вікісховище, Вікіджерела і багато інших. Робота з інформацією розвиває навики критичного мислення, аналізу джерел, перевірки даних, що повсякчас потрапляють до нас із різних каналів комунікації. Також робота із вікіпроєктами можливість розібратися в поняттях значимості, авторського права, ліцензування творів і, насамперед, формує цілісний погляд на певну проблему.

Учасники зустрічі обмінялись власним досвідом редагування статей Вікіпедії, розказали про своє бачення того, як краще залучати молодь до цієї справи.

У посібнику зібраний різноманітний матеріал, що буде корисний як освітянам, так і широкому колу читачів.

Електронна версія посібника доступна онлайн: https://w.wiki/4cKV

Сергій ШТОГРИН,
відповідальний за цифрові освітні послуги в коледжі.
Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook