Першокурсники групи ТТ-2206 відвідали Музей анатомії НУБіП України
Першокурсники групи ТТ-2206 відвідали Музей анатомії НУБіП України
21 лютого 2023, 15:34
МТФ
Першокурсники групи ТТ-2206 відвідали Музей анатомії НУБіП України
Як показує досвід педагогічної діяльності у ЗВО, чим більше студенти залучені до різних цікавих позааудиторних заходів, тим вони краще навчаються, міцніше гуртується колектив студентської групи і створюється атмосфера доброзичливості та взаємопідтримки в ньому. Означені заходи, серед яких: відвідування музеїв, концертів, народних музичних і художніх колективів, участь у спортивних тренуваннях та змаганнях, вікторинах, студентських святах та клубних турнірах, безперечно насичують студентське життя і дають студентам можливість безпосередньо доторкнутися до історії, культури, спорту та поринути у світ самобутньої спеціалізації рідного навчального закладу.
6 жовтня 2022 р. студенти першого курсу механіко-технологічного факультету груп АІ-2201 і ТТ-2206 під керівництвом кураторів, доцентів Дев’ятко О.С. та Дьоміна О.А. відвідали Музей анатоміії НУБіП України, що знаходиться у навчальному корпусі № 12.
![](/sites/default/files/u219/2_8.png)
Унікальність і самобутність означеного музею полягає в тому, що його експонати створювались і примножуються силами кафедри анатомії, гістології і патоморфології тварин ім. акад. В.Г. Касьяненка за видатної творчої ініціативи засновника музею – завідувача кафедри, д.в.н., професора Мельника Олега Петровича.
З непідробною цікавістю студенти оглядали анатомічні експонати, яких на сьогоднішній день в музеї представлено понад 1,5 тисячі. Вони наочно представляють фауну всіх континентів. Першим експонатом тут став череп антилопі кані. Також є скелети носорога на ім’я Джоні, який колись мешкав в Київському зоопарку, та його дружини. Не менш цінним є експонат вовка, який знімався у рекламних роликах для українського телебачення.
Під час екскурсії студентам розповіли та показали внутрішні органи тварин: язик тигра, серце коня. Найбільше всіх вразили експонати мозку людини та черепу часів Княгині Ольги.
Перебуваючи в приміщенні музею, студенти неабияк були вражені оздобленням та оригінальними малюнками природи, численними колекційними зразками тварин та портретами відомих анатомів.
![](/sites/default/files/u219/3_5.png)
Слід відзначити ще одну цікаву особливість музею. Він має також експонати які не можуть вміститись у приміщеннях навчального корпусу. Зокрема макет хребта кита, що має досить велику довжину. Винахідливі організатори музею розмістили цей експонат на вулиці біля корпусу, але так, щоб він не підлягав впливу снігу і дощу.
![](/sites/default/files/u219/4_5.png)
Від себе і від студентів висловлюємо щиру подяку організаторам цієї цікавої екскурсії: заступникам декана механіко-технологічного факультету, доцентам Сіваку Ігорю Миколайовичу і Ачкевич Оксані Миколаївні; доценту кафедри технічного сервісу та інженерного менеджменту імені М. П. Момотенка Дев'ятко Олені Сергіївні; студентці 2-го курсу групи ТТ-2106 Сак Валентині (помічник куратора групи ТТ-2206); всьому колективу кафедри анатомії, гістології і патоморфології тварин, а особливо її завідувачу професору Мельнику Олегу Петровичу.
Доцент кафедри транспортних технологій та засобі у АПК,
Олександр Дьомін