Педагогічна (асистентська) практика – важливий етап підготовки аспіранта

7 грудня 2022 року

Моя педагогічна (асистентська) практика як аспіранта 3-го року навчання проходила впродовж I семестру 2022/2023 навчального року. Практика з урахуванням моєї спеціалізації як історика полягала переважно в проведенні семінарів з курсу «Історія української державності».
Семінарські заняття проводилися зі студентами 3-х груп I курсу ОС «бакалавр» денної форми навчання гуманітарно-педагогічного факультету, які навчаються за спеціальністю 035 Філологія (переклад включно).
Педагогічна практика проходила в складних умовах воєнного часу, через що семінарські заняття відбувалися переважно дистанційно та з перервами в разі оголошення повітряних тривог та супроводжувалися певними складнощами із під’єднанням студентів через перебої зі зв’язком. Попри вказані обставини, студенти виявляли значну активність на семінарських заняттях та в процесі підготовки до них, зокрема готували презентації, виступали з доповідями й доповненнями до них, завдяки чому вдалося розглянути практично всі теми семінарських занять курсу від початків державності на українських теренах до проблематики нинішнього українського державотворення.

На семінарських заняттях я знайомив студентів із особливостями висвітлення відповідних питань в сучасній науковій літературі, актуальними конкретно-історичними джерелами («Руська правда», Литовський Статут, Конституція Пилипа Орлика, Універсали Української Центральної Ради та Конституція УНР, Декларація про державний суверенітет України, Конституція України), наголошував на тісному зв’язку між різними періодами історії української державності (напр. між козацькими часами та добою Української революції 1917-1921 рр.), пов’язував тематику курсу зі спеціалізацією студентів (наголошував на історичних зв’язках України з англомовними та німецькомовними країнами з часів середньовіччя до сьогодення).

     

Педагогічна практика виявилася корисною для мене як аспіранта, оскільки суттєво доповнила попередній практичний досвід (шкільна та профільна асистентська педагогічна практика під час навчання на історичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка) й сприяла оновленню моїх знань, адже курс тематично був значно ширший за тематику моїх наукових інтересів (обрання та діяльність Київської міської ради першого скликання на початку 1990-х рр.).
Наприкінці хочу висловити вдячність за надання методичної допомоги моєму науковому керівникові Стрільцю Василю Васильовичу як керівнику практики, а також студентам, з якими я проводив заняття.

 

 

 

Андрій Сорокін,
аспірант кафедри міжнародних відносин і суспільних наук

 

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook