Збори трудового колективу факультету тваринництва та водних біоресурсів схвали звіт декана та визначили завдання на наступний рік

23 грудня 2022 року
   21 грудня відбулася конференція трудового колективу факультету тваринництва та водних біоресурсів, основним питанням якої був звіт декана факультету. Від адміністрації університету у засіданні брав участь проректор з наукової роботи та інноваційної діяльності Вадим Кондратюк.

   На порядку денному було декілька питань. Спочатку декан факультету Руслан Кононенко прозвітував за пророблену колективом роботу у 2022 календарному році та окреслив основні завдання на 2023 рік. У своїй доповіді він наголосив, що факультет успішно продовжує заданий вектор роботи. Сьогодні у його складі функціонують 8 кафедр в структурі яких є більше 35 навчальних, проблемно-дослідних, навчально-науково-виробничих лабораторій та навчально-виставкові павільйони технологічного обладнання у свинарстві та птахівництві. На факультеті навчається майже 900 студентів. Навчальний процес забезпечує висококваліфікований професорсько-викладацький склад, який нараховує 76 працівників, 95 % з яких мають наукові ступені і вчені звання.

 

 

  Як зазначив декан у своїй доповіді 2022 рік виявився не простим, адже якісне навчання під час військового стану в дистанційній та змішано-дистанційній формах потребувало великих зусиль, але колектив факультету був готовий до цього завдяки розробленим та атестованим навчальним курсам.
   Впродовж звітного періоду науковці факультету виконували наукові тематики на загальну суму понад 2 млн. грн. Дуже приємно, що після закінчення у цьому році одного проєкту ERASMUS+, працівники факультету доклали чималих зусиль і виконуватимуть наступний міжнародний грант за цією програмою, фінансування якого для університету впродовж наступних трьох років становитиме понад 100 тис. євро.
   Значно посилена наукова роботи, свідченням чого є збільшення кількість написання статей в наукометричних базах даних (Scopus, WoS), що підвищує рейтинг університету.
   В рамках покращення матеріально-технічної бази факультету у звітному році було оновлену навчальну лабораторію технології кормів та кормових добавок, проведено капітальний ремонт навчальної лабораторії оцінки якості м’яса та здійснено оновлення навчальної лабораторії технологій виробництва продукції свинарства. Тривають ремонтні роботи в зимівнику для дрібної рогатої худоби на вигульному зимовому майданчику на стайні. Впродовж року придбано та отримано від благодійників сучасні прилади в лабораторії факультету.
   За підтримки ректорату в гуртожитку № 11 проведено капітальний ремонт у 21 кімнаті для першого курсу. Наразі тривають ремонтні роботи ще в 9 кімнатах. Продовжуються ремонтні роботи в навчально-науковій лабораторії технологій виробництва продукції птахівництва; розпочато підготовку до ремонтних робіт в проблемній лабораторії кормів та кормових добавок. Факультет активно співпрацює з роботодавцями і випускниками факультету.
   Впродовж звітного періоду науково-педагогічні працівники та студенти факультету прийняли участь, а також були організаторами в ряді міжнародних науково-практичних конференцій, вебінарів, робочих зустрічей в рамках міжнародної співпраці, міжнародних стажувань, навчань, спортивних змагань та днів відкритих дверей.
   Освітня діяльність на факультеті проводилась відповідно до затверджених планів, які було переглянуто та оптимізовано у відповідності до стандартів вищої освіти за ОС «Бакалавр», ОС «Магістр» та «Доктор філософії». Постійно залучалися роботодавці та представники провідних компаній для читання відкритих лекцій. У цьому році постійно працювали над покращенням технічного забезпечення лабораторій. Факультет не стояв осторонь і щодо забезпечення безпеки для всіх учасників освітнього процесу – були проведені косметичні ремонти та створено комфортні умови в укриттях факультету як у навчальних корпусах, так і у гуртожитку.
   У 2022 році факультет вкотре провів успішну вступну кампанію. За обома спеціальностями на навчання вступили 317 студентів за усіма формами навчання. Проте, попри високі результативні показники проведеної вступної кампанії колектив факультету усвідомлює, які ризики нас очікують у 2023 року.
   Співробітники факультету активно займаються профорієнтаційною роботою, залучають слухачів на підготовчі курси. Кожен працівник долучений до виконання рішення вченої ради факультету щодо вступу 2023 року.
   На закінчення було окреслено конкретні завдання для колективу кожної з кафедр на 2023 рік: успішно пройти акредитацію освітньо-наукових програм за спеціальностями 204 «Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва» та 207 «Водні біоресурси та аквакультура»; посилити міжнародну діяльність, через пошук та здобуття наукових міжнародних грантів та нарощування контингенту студентів шляхом залучення на навчання іноземців; активізувати фінансово-економічну діяльність факультету, збільшити надходження позабюджетних коштів від роботи навчально-науково-виробничих підрозділів через оптимізацію їх діяльності; не зупинятися і прикласти максимум зусиль у профорієнтаційній роботі, для забезпечення набору студентів у 2023 році в межах ліцензійних обсягів; надалі продовжувати роботу над вдосконаленням та оптимізацією навчальних планів, якістю надання освітніх послуг та якістю проведення занять, наповненням дисциплін відповідно до вимог сучасності та потреб виробництва; продовжити активну публікаційну активність; завершення робіт щодо модернізації навчальних і наукових лабораторій, таких як: оцінки якості м’яса; технологій виробництва продукції птахівництва; лабораторії кормів та кормових добавок; завершити реконструкцію навчально-науково-виробничої лабораторії конярства; продовжити роботу над створенням навчально-наукового центру практичної підготовки фахівців галузі тваринництва; підготовка до відзначення на високому рівні 125-річчя нашого Університету.

 

   У обговоренні звіту взяли участь завідувач кафедри бджільництва, професор Микола Повозніков, завідувач кафедр генетики, розведення та біотехнології тварин, член-кореспондент НААН України Сергій Рубан, професор кафедри біології тварин Анна Лихач. Усі виступаючі позитивно схвалили звіт, обговорили роботу, що була виконана за минулий рік і надали свої пропозиції по розвитку факультету на 2023 рік.

 

   До обговорення долучився також куратор факультету від ректорату, проректор з наукової роботи та інноваційної діяльності Вадим Кондратюк. У своїй промові він зазначив, що розвиток факультету відчувається за усіма напрямками діяльності – продовжується покращення якості навчального процесу, зміцнення матеріально-технічної бази, налагодження тісних зв’язків з виробництвом. Попри складну ситуацію в країні, кожен науково-педагогічний працівник виконує і має виконувати покладені на нього обов’язки. В умовах невизначеності на наступний рік лише злагоджена робота колективу принесе свої успіхи. Вадим Миколайович від імені ректора університету подякував кожному члену колективу та наголосив на тих резервах у всіх напрямах роботи, які мають бути активізовані у 2023 році. При нагоді, проректор також привітах присутніх з прийдешніми святами та побажав перемоги, миру та здоров’я усім родинам.

   Тож після обговорення звіт був одноголосно затверджений. Потому на зібранні колектив підтримав зміни до складу вченої ради факультету та делегував представників факультету на збори трудового колективу Університету.

Тетяна Антонюк,
голова профбюро факультету тваринництва
та водних біоресурсів

 

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook