Зустріч зі стейкхолдерами на кафедрі фізичного виховання

12 грудня 2022 року
   9 грудня на кафедрі фізичного виховання відбулася зустріч НПП кафедри, студентів та стейкхолдерів, щодо обговорення освітньої програми 017 «Фізична культура і спорт».
   На зустріч були запрошені стейкхолдери та потенційні роботодавці, що зацікавлені у підготовці фахівців сфери фізичної культури і спорту: помічник головного тренера U-15 з футболу ДЮСШ 1 Вадим СТЕПАНЮК, начальниця відділу проведення масових заходів та моніторингових досліджень Державної установи Всеукраїнський центр «Спорт для всіх» Юлія МИХАЙЛІВ, голова Київської асоціації пляжного футболу Валерій ЧЕРНЄВ, старший тренер збірної команди України з легкої атлетики (сектор метання) Максим ОСТРОВСЬКИЙ, завідувачка кафедри фізичної культури олімпійських та неолімпійських видів спорту Національного університету «Запорізька політехніка» Світлана АТАМАНЮК.
   Зі вступним словом виступив доктор філософських наук, професор кафедри фізичного виховання Сергій ПУТРОВ, який привітав всіх учасників заходу, розповів про важливість і необхідність проведення обговорень програми підготовки фахівців спеціальності 017 «Фізична культура і спорт» для подальшого корегування і удосконалення відповідно до потреб суспільства.
   Завідувач кафедри фізичного виховання Микола КОСТЕНКО представив перспективний план кафедри. Зазначив, що викладачі кафедри мають високий науковий потенціал і підвищують свій рівень професіоналізму відповідно до вимог сьогодення. Відмітив, що у 2023 році планується захист дисертації Олени ОТРОШКО на тему «Формування здоров`язбережувальної компетентності, спрямованої на профілактику професійних захворювань у бакалаврів гуманітарно-педагогічного факультету». Пріоритетним тематичним напрямком для подальшого розвитку і наукових досліджень є розробка разом з кафедрою психології теми «Психофізична реабілітація учасників бойових дій».
 
   Гарант ОПП, кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент кафедри фізичного виховання Сава БРИНЗАК детально висвітлив унікальність освітньої програми 017 «Фізична культура і спорт» в Національному університеті біоресурсів і природокористування України. Зазначив, що освітньо-професійна програма базується на сучасних наукових знаннях про теорію, методику фізичного виховання й спортивного тренування, шляхах та проблемах організації та забезпечення тренувальної і змагальної діяльності спортсменів, традиційних та інноваційних підходах до їх вирішення. Відмітив, що в нашому університеті готуються тренери з таких видів спорту як футбол, волейбол, баскетбол, легка атлетика, гирьовий спорт, важка атлетика, карате, спортивне орієнтування.
   Доктор філософії, доцент кафедри фізичного виховання Віталій МИРОШНІЧЕНКО розповів про роботу наукового студентського гуртка «Інноваційні проблеми фізичної культури і спорту».
   Начальниця відділу проведення масових заходів та моніторингових досліджень Державної установи Всеукраїнський центр «Спорт для всіх» Юлія МИХАЙЛІВ розповіла про роботу центру відповідно до Указу президента Про Національну стратегію з оздоровчої рухової активності в Україні на період до 2025 року "Рухова активність - здоровий спосіб життя - здорова нація". Зазначила, що для проведення такої роботи Всеукраїнський центр «Спорт для всіх» потребує фахівців з організації масових спортивних заходів, організаторів змагань з різних видів рухової активності, інструкторів. Запропонувала в освітній програмі підготовки бакалаврів зі спеціальності «Фізична культура і спорт» розширити список дисциплін оздоровчого і рекреаційного характеру.
   Старший тренер збірної команди України з легкої атлетики Максим ОСТРОВСЬКИЙ був дуже зацікавлений у випускниках нашої спеціальності і схвально оцінив освітню програму. Звернув увагу на те, що підготовка фахівців з фізичної культури і спорту особливо необхідна для сільської місцевості, адже наші громади багаті на талановиту молодь.
   Студент другого курсу спеціальності 017 «Фізична культура і спорт» Андрій АВРАМЕНКО виступив з пропозицією окремо ввести в освітню програму дисципліну «Теорія і методика викладання гирьового спорту», зазначивши важливість даного виду спорту в умовах сьогодення як військово-прикладного.
   Завідувачка кафедри фізичної культури олімпійських та неолімпійських видів спорту Національного університету «Запорізька політехніка» Світлана АТАМАНЮК наголосила на важливості наукової роботи у сфері підготовки кваліфікованих фахівців з фізичної культури і спорту і запропонувала об`єднати зусилля шляхом підписання договору про наукову співпрацю між університетами.
 
Микола КОСТЕНКО,

завідувач кафедри фізичного виховання 

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook