Початок очного навчання студентів 4 курсу Захисту рослин
Розпочалося очне навчання студентів 4 курсу в НУБіП України в умовах військовог стану.
Очне навчання – це надзвичайно важливий процес в освіті, а особливо в такий важкий для України час. Студенти і викладачі мають докласти максимальних зусиль, щоб в результаті спільної праці країна отримала висококваліфікованих фахівців.
Разом з тим, в умовах війни, всім необхідно дотримуватися правил поведінки при оголошенні повітряної тривоги. На кураторській годині, зокрема було наголошено на неухильне дотримання таких правил поведінки:
Загальні положення:
1. Сигнал «Повітряна тривога» подається включенням сирен (гудків) з метою попереджається населення про небезпеку ураження противником.
2. Тривалість звучання сигналу «Повітряна тривога» становить від двох до п’яти хвилин.
3. При сигналі «Повітряна тривога» об’єкти припиняють роботу, у навчальних закладах припиняються заняття і всі прямують в захисні споруди цивільного захисту.
4. Учасники освітнього процесу повинні:
- бути ознайомлені з місцем розташування захисних споруд (укриття), а також «Порядком дій у разі отримання сигналу «Повітряна тривога»;
- пройти інструктаж (вступний, первинний) з питань охорони праці в Університеті з підписом в Журналі реєстрації інструктажів здобувачів вищої освіти з питань безпеки життєдіяльності.
5. Під час евакуації до укриття учасників освітнього процесу має супроводжувати відповідальна особа з числа працівників Університету (викладач, керівник підрозділу).
Порядок дій при отриманні сигналу «Повітряна тривога»:
1. Відповідальна особа (сторож, черговий по гуртожитку) у разі надходження сигналу «Повітряна тривога», вмикає наявну систему оповіщення Університету.
2. Викладач (керівник підрозділу) повинен:
- сповістити учасників освітнього процесу (студентів, працівників Університету) про загрозу та припинити навчальне заняття (роботу);
- організувати переміщення студентів (працівників Університету) в укриття згідно з планом укриття, затвердженого ректором;
- вимкнути світло, електричні прилади та обладнання в приміщенні;
- скоординувати переміщення учасників освітнього процесу до укриття.
3. Всі повинні взяти засоби індивідуального захисту, документи та особисті речі.
4. Учасники освітнього процесу, які знаходяться на подвір’ї Університету, в коридорах, під час сигналу «Повітряна тривога», повинні самостійно рухатися до найближчого укриття.
5. В укритті викладач (керівник підрозділу), повинен допомогти учасникам освітнього процесу швидко та спокійно зайняти місця.
6. Під час переміщення до укриття необхідно враховувати наявність осіб з обмеженими фізичними можливостями. У випадку присутності студентів з обмеженими фізичними можливостями — попередньо проводити з ними навчання та бесіди, передбачити швидке та спокійне їх переміщення.
7. Під час перебування в укритті відповідальні особи здійснюють необхідну підтримку усіх учасників освітнього процесу та контроль за порядком.
8. Після оголошення сигналу про «Відбій повітряної тривоги»:
- відповідальна особа подає короткий дзвінок про «Відбій повітряної тривоги»;
- викладач (керівник підрозділу) забезпечують вихід з укриття усіх учасників освітнього процесу;
- відновлюється навчальний процес (робота).