Сім стежок Григорія Сковороди До 300-ліття від дня народження
03 грудня 2022 року виповнюється 300 років від дня народження Григорія Сковороди - видатного українського філософа, просвітителя-гуманіста, поета, музиканта, педагога.
Напередодні ювілею, 01 грудня 2022 року у Бібліотечно-інформаційному центрі коледжу провідним бібліотекарем Андрійчук С. В. для здобувачів освіти 12-Ю групи (куратор Чорнобрива О. В.) був проведений бібліографічний огляд-презентація «Сім стежок Григорія Сковороди».
Життя Григорія Савича Сковороди
Народився Григорій Сковорода 3 грудня 1722 в селі Чорнухи в сім’ї малоземельного козака. Початкову освіту отримав у сільській школі, далі вчився у Київській академії. 1742 року став учасником придворної співацької капели в Петербурзі. Із 1750 року мандрував та отримав знання у Європі, відвідав Австрію, Словаччину, Польщу, Німеччину, вивчав звичаї і культуру, філософські ідеї, літературу.
У 1753 році працював у Переяславському колегіумі. Через запровадження новаторських ідей, викладання за власною методикою його звільнили.
Упродовж 1754-1759 років працював придворним учителем у поміщика Степана Томари на Переяславщині. У 1759-1769 роках Григорій Сковорода працював викладачем поетики і етики в Харківському колегіумі. Згодом його звільнили бо не захотів прийняти постриг.
Із 1769 року мандрував містами і селами Лівобережної України, даруючи народові знання і досвід духовного самопізнання. Упродовж близько 30 років життя Григорій Сковорода подорожував багатьма селами й містами України, поширюючи свої світоглядні цінності.
У 1753–1785 роках Сковорода написав переважну більшість поетичних творів, що увійшли до збірки «Сад Божественних пісень».
9 листопада 1794 року філософ відійшов у вічність у селі Пан-Іванівці (нині Сковородинівка) на Харківщині. Перед смертю поет i філософ заповів поховати його на пагорбі біля гаю, а на могилі зробити напис: «Світ ловив мене, та не спіймав».
У читальному залі Бібліотечно-інформаційного центру коледжу розгорнута книжкова виставка «Григорій Савич Сковорода - письменник, філософ, мандрівник». Запрошуємо ознайомитись.
Світлана Андрійчук, провідний бібліотекар БІЦ
Джерело: https://weekend.today/gorod/vtikach_-mandrivnik-ta-daunshifter-grigorii-skovoroda-v-kievi.htm