Сучасний стан та проблеми аграрного сектору України та шляхи їх вирішення

27 травня 2022 року
Ніжинський агротехнічний інститут

26 травня на базі інституту відбулась міжнародна науково-практична онлайн конференція "Сучасний стан та проблеми аграрного сектору України та шляхи їх вирішення", організатором якої виступив факультет інженерії та енергетики.

Учасниками конференції стали 180 науковців із 5 країн та 18 установ.

Відкрила роботу конференції заступник директора інституту з навчально-виховної роботи Ірина Демчук. В своєму вітальному зверненні вона розповіла про основні напрями наукової роботи в нашому інституті та її результати, привітала науково-педагогічних працівників, науковців, докторантів, аспірантів, магістрантів, студентів, представників громадських організацій та підприємств, побажала їм плідної роботи. Враховуючи участь закордонних вчених з Польші та США, конференція проводилась трьома мовами: українською, польською та англійською.

З першою доповіддю на тему «Напрями розвитку машин та обладнання для приготування і роздавання кормів рогатій худобі» виступив Василь Хмельовський, д.т.н., професор, завідувач кафедри охорони праці та біотехнічних систем у тваринництві Національного університету біоресурсів та природокористування України. Василь Хмельовський, зупинився на основних проблемах приготування кормових сумішок, та шляхах їх вирішення. В часності була представлена розроблена конструкція шнека змішувача кормороздавача, за умови забезпечення самоочищення.

Степан Ковалишин – к.т.н., професор, декан факультету механіки, енергетики та інформаційних технологій Львівського національного університету природокористування, в своїй доповіді на тему «Післязбиральна та передпосівна обробка посівного матеріалу дрібнонасіннєвих сільськогосподарських культур» представив схему удосконаленого пневмоелектричного сепаратора, та переваги над існуючими.

Проф. dr hab. інж. Анджей Томпоровський – Бидгощський технологічний університет Яна і Єнджея Снядецький, Poland (Prof. dr hab. inż. Andrzej Tomporowski –Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich, Polska) в своєму виступі «Zintegrowane rozdrabnianie alternatywnych nośników energii» розкрив питання комплексного поєдання альтернативних енергоносій.

Д-р інж. Роберт Каснер - Бидгощський технологічний університет Ян і Єнджей Снядецькі, Бидгощ, Польща, (Dr inż. Robert Kasner – Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich, Bydgoszcz, Polska) в своєму виступі «Repowering złożonych obiektów technicznych» розкрив питання переходження комплексних технічних способів.

Проф. Dr. Галлен Браун, проф. Університет штату Мічиган Маршалла Дейла, США (Рrof.Dr. Gallen Brown, prof. Marshall Dale Michigan State University, USA.) в своєму виступі «Ways to solve energy problems in the agricultural sector» розкрив способи розв’язання енергетичних проблем в аграрному секторі.

Віктор Шейченко – д.т.н., професор, кафедри технологій та засобів механізації аграрного виробництва Полтавського державного аграрного університету, в своїй доповіді розкрив питання розроблення технологій збирання врожаю конопель стрічковими накопичувачами. 

Лілія Савченко – к.т.н., доцент, завідувач кафедри транспортних технологій НУБіП України в своїй доповіді привела методи вирішення глобальних проблем логістики при побудові транспортних вузлів вантажопотоків автомобільного та залізничного транспорту в період воєнного стану.

Олександр Синявський к.т.н., доцент Національного університету біоресурсів та природокористування України в своєму виступі «Електротехнологічний процес вирощування льону», привів залежності енергії проростання насіння льону від магнітної індукції та швидкості в магнітному полі.

Конференція продовжила свою роботу по трьох секціях:

  1. Дослідження та оптимізація енергозберігаючих технологій для АПК.
  2. Використання електротехнологій у сільському господарстві.
  3. Перспективні шляхи розвитку транспортних технологій.

Дякуємо всім учасникам конференції за чудові виступи та творчу дискусію. Бажаємо всім швидкої перемоги у війні, а науковцям творчих здобутків і чекаємо всіх на наступних конференціях.

Микола Ікальчик,
завідувач кафедри агроінженерії
Володимир Василюк,
декан факультету інженерії та енергетики
Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook