Вирішення сучасних проблем технологій та техніки в сільськогосподарському виробництві

29 листопада 2022 року
Ніжинський агротехнічний інститут

24-25 листопада на базі інституту відбулась всеукраїнська науково-практична онлайн конференція "Вирішення сучасних проблем технологій та техніки в сільськогосподарському виробництві", організатором якої виступив факультет інженерії та енергетики.

Учасниками конференції стали 142 науковці із 12 установ.

Відкрила роботу конференції заступник директора інституту з навчально-виховної роботи Ірина Демчук. У вітальному зверненні вона проінформувала про наукову роботу у нашому інституті та її результати та привітала учасників конференції: науково-педагогічних працівників, науковців, докторантів, аспірантів, магістрантів, студентів, представників громадських організацій та підприємств, побажала їм плідної роботи. Конференція проводилась двома мовами: українською та англійською.

З першою доповіддю на тему «Організація структури і складу комплексів машин для вирощування і збирання льону довгунця» виступив Віктор Шейченко, д.т.н., професор, професор кафедри технологій та засобів механізації аграрного виробництва Полтавського державного аграрного університету. Віктор Шейченко, зупинився на основних проблемах вирощування і збирання льону довгунця на Чернігівщині, та шляхах їх вирішення. Привів склад комплексу машин для вирощування і збирання льону довгунця в сучасних умовах.

Сергій Фришев – доктор технічних наук, професор кафедри агроінженерії ВП НУБіП України “Ніжинський агротехнічний інститут”, в своїй доповіді на тему «Нанотехнології для АПК» доповів про перспективу використання нанотехнологій у рослинництві та тваринництві, зокрема висвітлив перспективу обробки зерна наночастинами, з метою зменшення коефіцієнту ковзання, що приведе до збільшення терміну роботоздатності транспортуючих шнеків.

Лілія Савченко – к.т.н., доцент, завідувач кафедри транспортних технологій НУБіП України у своїй доповіді «Інтелектуальні системи на транспорті» привела методи вирішення проблем логістики при плануванні вантажоперевезення, висвітлила питання відеоспостереження за рухом транспорту, зважуванні завантажених автомобілів в русі та зберіганні отриманих данних у базі.

К.т.н., доцент, завідувач кафедри природничо-математичних та загальноінженерних дисциплін ВП НУБіП України “Ніжинський агротехнічний інститут” Тетяна Кресан в своєму виступі «Електромагнітний імпульс» розкрила поняття ЕМІ та наголосила на причинах його виникнення і можливостях захисту. Актуальність тематики спонукала до активної дискусії при обговоренні питання.

Герасименко В’ячеслав Панасович – к.т.н., ст. викладач кафедри електроенергетики, електротехніки та електромеханіки, ВП НУБіП України “Ніжинський агротехнічний інститут” свою доповідь «Підвищення надійності захисту від небезпечних струмів витоку в системах електроживлення напругою 0,38 кВ.» присв’ятив уточненню характеру протікання процесів формування струмів витоку. Навів встановленні взаємозв’язки і закономірності функціонування систем електроживлення напругою 0,38 кВ тваринницьких приміщень. Розкрив питання розробки надійного інтелектуального засобу захисту від струмів витоку з функціями прогнозування та попередження.

Після перерви робота конференції була продовжена по трьох секціях:

  1. Дослідження та оптимізація енергозберігаючих технологій для АПК.
  2. Використання електротехнологій у сільському господарстві.
  3. Перспективні шляхи розвитку транспортних технологій.

Дякуємо всім учасникам конференції за хороші виступи та творчу дискусію. Бажаємо всім скорійшого закінчення війни, на умовах України, а науковцям подальших творчих досягнень.

Микола Ікальчик, завідувач кафедри агроінженерії
Володимир Василюк, декан факультету інженерії та енергетики
Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook