Захист магістрів- селекціонерів

22 листопада 2022 року

   Мріють крилами з туману лебеді рожеві… А магістри 2-го року навчання спеціальності 201 «Агрономія» за ОПП «Селекція і генетика сільськогосподарський культур» впевнено йдуть до свої цілей. Вони подолали багато перешкод для здобуття омріяного освітнього ступеня «Магістр» і 22 листопада пройшли вирішальний етап підготовки – довели нам, що гідні називатися "Селекціонерами" – захистили магістерські дипломні роботи.

   Розпочала Оксана Тонха, декан агробіологічного факультету. Зачитала наказ, представила членів державної екзаменаційної комісії.
   Голова комісії розпочав роботу і закликав магістрів до представлення презентацій та доповідей. Звернув увагу на відповідальність миті.
   Розпочав захист дипломних робіт Дмитро Чубенко. Разом з керівником Віталієм Жемойдою, професором кафедри працював над темою: «Особливості насінництва батьківських форм гібрида кукурудзи НУБіСел». З Олександром Макарчуком, завідувачем кафедри, обговорювали особливості організації насінництва двохлінійних та трьохлінійних гібридів. З головою комісії дискутували щодо системи удобрення в насінницьких посівах кукурудзи. Віталій Жемойда як керівник позитивно висловився про студента.
   Ярослав Манзюк обрав тему «Адаптивний та урожайний потенціал сортів пшениці озимої іноземної селекції в умовах Хмельницької області», над якою працював з Ганною Ковалишиною, професором кафедри. З завідувачем кафедри подискутували щодо впливу погоднішніх умов 2022 року на схожіть насіння та вегетацію сортів рослин, а також щодо системи захисту рослин. З Віталієм Жемойдою обговорили адаптивність досліджуваних сортів іноземної селекції до умов Хмельниччини. Звернули увагу на проблему поширення сортів української селекції на полях агрохолдингів.
   Прямо з Німеччини в онлайн режимі презентував свою роботу Олівер Аду-Боаче за темою «Створення нових гібридів цукрової кукурудзи за допомогою сучасних методів селекції рослин». Попри те, що йому довелося працювати з дипломним керівником Ганною Ковалишиною, професором кафедри, він підготував гідну роботу, розповів про сучасний метод використання ДНК-маркерів в селекції рослин. Також презентував характеристики нового гібриду цукрової кукурудзи, який йому вдалося створити на основі проведених досліжень. Подискутували щодо генів, що регулюють вміст цукру в зернівці. Олівер родом з Гани, країни Африки, що значно відрізняється за умовами клімату. Тому підняли питання поширення цукрової кукурудзи на його батьківщині і актуальності його роботи для неї. Варто зауважити, що результат дипомної роботи - отриманий гібрид - він вже вирощує в Гані та Нігерії, для адаптації його до умов африканського клімату. 
   На жаль, у зв'язку з ситуацією в Україні він змушений був виїхати до Німеччини. Тому він висловив свою стурбованість ситуацією та сподівання, що найближчим часом зможе повернутися. Він подякував колективу кафедри та пообіцяв обов'язково зі своїм поверненням її відвідати.
   Анастасія Максименко з під керівництвом Олесі Зінченко, доцента кафедри, зацікавилася темою «Способи відтворення гібридів буряків цукрових, створених на основі цитоплазматичної чоловічої стерильності». Обговорили поширені типи стерильності.
   Олексій Гаркуша під керівництвом Дмитренко Юлії, доцента кафедри, працював над темою «Створення вихідного матеріалу соняшнику стійкого до гербіцидів груп трибенуронметилової групи». Особливо цікавим було питання щодо виробничої системи Clearfield Plus.
   Сергій Степаненко під керівництвом Олександра Макарчука, завідувача кафедри, працював над темою «Створення вихідного матеріалу соняшнику стійкого до гербіцидів груп трибенуронметилової групи». Обговорили роль використання стійких гібридів соняшнику та їх вплив на продукцію.
   Богдан Мазуренко, асистент кафедри рослинництва, на основі двох доповідей по стійкості соняшника до різних груп гербіцидів зацікавився можливістю створення гібридів, які мали б комплексну стійкість.
 
   Вікторія Кравчук під керівництвом Ганни Ковалишиної, професора кафедри, працювала над темою «Особливості отримання гібридного насіння кукурудзи на ділянках гібридизації». На цю тему відбулася активна дискусія, зокрема на тему використання фунгіцидів та біопрепаратів в селекції рослин. Біогель як добриво органічного походження зацікавило голову комісії.
   Ростислав Блажеєв працював під керівництвом Євгенія Заїки, старшого викладача кафедри. Він обрав тему « Випробування сортів пшениці озимої селекції ННЦ «Інститут землеробства НААНУ» в умовах Лісостепу України. Тут підняли питання актуальності правильного підбору та використання сортів стандартів. Обговорювали різницю між сортами пшениці старішими та новими.
   Сергій Якобчук під керівництвом Олесі Зінченко, доцента кафедри, вивчав «Методи створення селекційного матеріалу Міскантусу гігантського (Miscanthus giganteus) з високим потенціалом продуктивності на малопродуктивних землях. Цікавими питаннями були проблема поширення міскантусу в Україні та вплив культури на родючість грунтів. Сергій також розповів про особливості мікроклонального розмноження культури. 
   Завершився захист висновком Анастасії Максименко: «Ми селекціонери - одна сім’я».
Вітаємо 9 новостворених молодих селекціонерів!
Все буде Україна!
Ірина Шпакович, 
асистент кафедри генетики, селекції
і насінництва ім. проф. М.О. Зеленського

 

 

 

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook