Участь членів гуртка у роботі Міжнародної науково-практичної конференції "Духовний код української ідентичності у вимірі міжкультурної комунікації"
10 листопада 2022 року на гуманітарно-педагогічному факультеті НУБіП України відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Духовний код української ідентичності у вимірі міжкультурної комунікації», присвячена 300-річчю від дня народження Григорія Сковороди. Організатором конференції виступила кафедра філософії та міжнародної комунікації.
У роботі секційого засідання взяли участь студенти 3 курсу агробіологічного факультету Аліщук Антон та Шушанян Едуард, учасники студентського наукового гуртка «Крок до істини».
У доповіді Аліщука Антона «Слово як носій та знаряддя свідомого ставлення до світу» була розкрита проблема актуальності мовного питання в Україні, яке з часів незалежності поставало темою дискусій на всіх рівнях. А особливої гостроти набуло під час російського вторгнення в Україну.
Антон у своїй доповіді продемонстрував беззаперечні свідчення того, що мова не лише визначає приналежність до тієї чи іншої країни, а й культурну ідентичність людини, громадянина. Доповідач спростував аргументи, що мовна проблема має суто політичний і локальний характер. Війна, як виклик для суспільства, лише актуалізувала це питання і прискорила процес його вирішення. Рівень мовної самоідентифікації українців стабільно зростає. «Українська мова як один з наріжних каменів державності сьогодні лише зміцнюється і лінії протистояння у цьому питанні зникають.»
Шушанян Едуард у доповіді «Раціональне та ірраціональне в ставленні до буття» підкреслив роль логічного мислення для сучасної людини. Він закцентував увагу на тому, що логічне мислення в збалансованій комбінації з інтуїтивним сприйняттям, створюють ідеальні умови для саморозвитку людини, сприяють прийняттю виважених, ефективних рішень в житті, а також сприяють успішній та продуктивній взаємодії з собою та з навколишнім світом.
Тетяна Кичкирук,
керівник наукового гуртка "Крок до істини"