Громадянська освіта проти дезінформації

11 листопада 2022, 16:01

 У ході тісної співпраці із Київською школою дипломатичних мистецтв викладачі та студенти кафедри міжнародних відносин та суспільних наук долучилися до участі у проекті: Громадянська освіта проти дезінформації (протидія фейковим історіям в міжнародній політиці і пропаганді).

Агресивні гравці на міжнародній арені завжди користувалися роз’єднанням і розділенням між сусідніми країнами, особливо якщо громадськість останніх може бути схильна до розбіжностей у питаннях колективних ідентичностей, політики пам’яті та національних історій. Протягом багатьох років тактика зловмисного маніпулювання у зазначеному вимірі послідовно застосовувалася Російською Федерацією в її зусиллях дестабілізувати ситуацію на європейському континенті. У багатьох випадках Кремль намагався використати будь-які риси культурних (особливо міжетнічних) упереджень, суперечки щодо суперечливих інтерпретацій історичних подій та інші подібні суперечності, щоб відвернути держави Східної/Центрально-Східної Європи від побудови міцного альянсу демократичних товариств. Головну роль у цьому геополітичному беззаконні відіграють спеціально підготовлені дезінформаційні кампанії, спрямовані на підтримку легітимізаційних (і переважно популістичних) квазіісторичних дискурсів. Однак вищезазначені явища не розглядаються належним чином у дослідженнях ІВ та медіаграмотності в Україні. Як наслідок, більшість новачків у таких сферах професій, як розбудова миру, публічна дипломатія, міжкультурна комунікація та протидія дезінформації на міжнародному рівні, не мають значної частини теоретичних і практичних знань, необхідних для успішної роботи у відповідних професіях. На тлі війни, яку Росія веде проти України, ця проблема стає ще більш актуальною.
Проект має на меті запровадити в систему громадянської, вищої та післявищої освіти спеціалізовану навчальну програму, спрямовану на протидію тим практикам дезінформації, які спрямовані на культурну ідентичність, колективну пам’ять та інтерпретацію національної історії. Програма сприятиме створенню корпусу експертів, здатних нейтралізувати зловмисні наративи, покликані розпалити напруженість, суперечки та конфлікти на основі ідентичності серед сучасних спільнот у Європі, а також в інших регіонах світу.

     

В онлайн-форматі прослухали англійською мовою презентаційну лекцію міжнародного експерта у сфері енергетики доктора Кріса Міллера, професора Університету Тафтса в США, співдиректора програми «Росія та Євразія» у школі Флетчера університету Тафтса, автора книг про радянську та російську економіку. Тема доповіді – «Ми будемо господарями: російські повороти до Східної Азії від Петра Великого до Путіна». Саме вона стала основою для подальшої симулятивної гри, яка дозволить її учасникам відчути себе фахівцями обраної спеціальності та представити організаторам власно розроблені аналітичні записки.

    

Людмила Лановюк,
доцент кафедри міжнародних відносин і суспільних наук

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook