Спочатку було Слово...

8 листопада 2022 року

 

1саме ці слова стали лейтмотивом виховної години, що відбулась 8 листопада у групі ОФП-11М. Була вона цікавою і змістовною, адже студенти взнали багато цікавого з першої частини виховної і змогли втілити почуте, а також вивчене раніше під час другої частини - конкурсу знавців художного Слова і мови.

2

Куратор групи, Степан ЖЕРЕБЕЦЬКИЙ, разом із ведучими, студентками групи ОФП-11М Вікторією Миськів та Анастасією Юськів, розповіли цікаві факти про особливості відзначення Дня української писемності та мови, про слов'янських просвітників та проповідників християнства, творців кириличної абетки, перших перекладачів богослужбових книг на слов'янську мову Кирила та Мефодія (Методія), про Нестора-Літописця, від часів якого, вважають дослідники, і починається писемна українська мова.

8

З особливою цікавістю студенти слухали інформацію про книги та людей, які донесли до нас важливість Слова в житті людини: "Пересопницьке Євангеліє", "Буквар" Івана Федорова, "Енеїду" Івана Котляревського, "Кобзар" Тараса Шевченка; діяльність Івана Франка, Лесі Українки та інших видатних українських письменників.

34

Після пізнавальної частини студенти групи ОФП-11М демонстрували свій інтелект в конкурсах "Слово про СЛОВО" (відгадували, пригадуючи українську абетку, вислови українських письменників про Слово), "Алхімія СЛОВА" (через загадки і ребуси називали зашифоровані слова), "Влучне українське СЛОВО" (шукали українські відповідники до слів іншомовного походження, а через них вислів Дмитра Павличка прорідне Слово), "Найперше - музика у СЛОВІ" (слухали мелодії відомих пісень і мали знайти текст пісні із запропонованих та після прослуховування фрагменту пісні назвати виконавця) і "Убивча СЛОВО фраза" (не називаючи фразеологізму капітани команд мали пояснити його, а команда відгадати і пояснити значення).

Учасники конкурсу нагороджені грамотами та солодощами.

Наприкінці заходу ведучі наголосили на важливості Слова як зброї в усі часи в житті українців й усі присутні через пісню "Пам'ятаймо" згадали Героїв, які віддали своє життя за українську НАЦІЮ, її мову.

75

Галина ПРОЦИК,
викладачка циклової комісії гуманітарних дисциплін
Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook