- Головна
- Історія кафедри
- Навчальна робота
- Робочі програми, силабуси та ЕНК на 2024-2025 н.р.
- Робочі програми навчальних практик на 2024-2025 н.р.
- Матеріально-технічна база
- Навчально-методична робота
- Наукова діяльність
- Наукова робота студентів
- Аспірантура
- Співпраця
- Матеріали для студентів
- Європейська акредитація
- Компетенції першого дня
Наукова діяльність
Пріоритетним напрямком наукової діяльності кафедри ветеринарної репродуктології є вивчення репродукції великої рогатої худоби за допомогою сучасних біотехнологічних репродуктивних методів, до яких належать: гормональна стимуляція корів-донорів, трансвагінальна пункція фолікулів, отримання та дозрівання ооцит-кумулюсних комплексів in vitro, запліднення ооцитів та культивування ембріонів у системі in vitro, кріоконсервація гамет та ембріони.
Це дозволить значно підвищити ефективність відтворення стада, покращити генетичні характеристики тварин та зменшити втрати від неплідності, що є важливим для агропідприємств і фермерських господарств.
Технологія, розроблена на кафедрі дозволить швидкими темпами покращити племінне високопродуктивне поголів’я, підвищити його чисельність, а також викристалізувати якісні показники продуктивності і здоров’я існуючого стада. З основними результатами наукової роботи за останні роки можна ознайомитися за посиланнями: [1], [2], [3], [4], [5], [6].
З метою покращення тваринництва в Україні на кафедрі розроблено і впроваджено сервіс Cattle.Center – інноваційну онлайн-платформу, яка забезпечує моніторинг стану тварин, оптимізацію технологічних процесів на фермі та автоматизоване управління поголів’ям великої рогатої худоби, овець і кіз.
Унікальність сервісу полягає у використанні автоматизованого інтелектуального аналізу даних, який дозволяє оцінювати стан тварин та формувати технологічні рішення для підвищення здоров'я та продуктивності тварин. Важливою особливістю є автоматизоване формування звітності, що відповідає державним стандартам України, що значно спрощує документообіг на фермі та формування достовірної звітності для державних органів. Крім того, сервіс містить інтегровану систему оповіщень та підказок, яка допомагає запобігати помилкам у догляді та утриманні, забезпечуючи своєчасне реагування на критичні зміни у стані поголів'я. Завдяки своїй гнучкості Cattle.Center може ефективно використовуватися на будь-якому типі господарств, включаючи ферми молочного та м’ясного напряму, що робить його універсальним рішенням для тваринницької галузі.
На кафедрі функціонує навчально-наукова лабораторія «Центр репродуктології тварин з банком сперми та ембріонів» (завідувач лабораторії доцент Деркач С.С.). Основними напрямками діяльності лабораторії є:
- Фізіологія та патологія фетоплацентарного комплексу у корів.
- Фізіологія та патологія молочної залози у тварин.
- Розробка методів стимуляції біологічно активних точок (акупунктура, електропунктура, термопунктура), впровадження комплексних фітопрепаратів для лікування акушерсько-гінекологічної патології у корів.
- Вивчення фізіології та патології перебігу родів, післяродового періоду та методів стимуляції відтворної здатності високопродуктивних корів.
- Біотехнологія відтворення дрібних домашніх тварин.
- Біотехнологічні аспекти відтворення свиней.