Богдан Бай з Волині: моя професія – еколог! НУБіП – мій університет!
Є школярі, які обирають спеціальність ще з дитинства, як наприклад наш співрозмовник БАЙ БОГДАН. Юнак з дитинства знає про важливість захисту довкілля з його природними та антропогенними системами.
Богдане, розкажи, будь ласка, про себе.
— Мене звати Бай Богдан, я – школяр, закінчив 11 класів Луцького навчально-виховного комплексу №9 м. Луцька Волинської області. Що цікавого можу розповісти про себе і своє життя? Навіть не знаю… Я такий, як і багато інших юнаків. Змалку люблю спорт, займаюся футболом. Люблю природу та все, що мене оточує. Цікавлюся фотографією, можливостями зберегти й залишити у кадрі незвичайні миттєвості, красу навколишнього світу.
Богдане, ти завжди мріяв отримати спеціальність Екологія?
— З дитинства батько привчав мене любові до природи, часто брав з собою до лісу, де розповідав про рослини, дерева, квіти. Головне для майбутнього еколога – це розуміння того, що природа для нього невід'ємна частина життя, що важливо зупинити або сповільнити наростаючу деградацію природного навколишнього середовища. Тому вибір спеціальності для мене вже давно очевидний.
Як ти думаєш, чим займається еколог?
— В усьому світі йде активна боротьба за охорону навколишнього середовища. Вводяться нові закони про захист природи, затверджуються жорсткі екологічні стандарти, будуються очисні споруди на підприємствах. Екологи – це ті люди, які розуміють, що ресурси природи далеко не нескінченні, вони стежать за утилізацією радіоактивних відходів та контролюють діяльність шкідливих виробництв. Кваліфіковані екологи займаються з’ясуванням причин природних катаклізмів і шукають шляхи, які дозволять людству чинити найменший вплив на навколишнє середовище. З промисловим розвитком нашої країни, взагалі світу, професія еколога набуває широкої популярності.
Які найближчі плани на майбутнє?
— На сьогоднішній день – успішно скласти мультипредметний тест і вступити до університету. Знаю, що при формуванні рейтингів кожен бал важливий, тому приймав участь в предметній олімпіаді з біології та української мови, що додасть мені, можливо, вирішальні бали у рейтингу. Крім того, важливий правильний вибір пріоритету при вступі, тому НУБіП України – пріоритет №1!
Дякуємо за розмову, успіхів!
Розмову записала Світлана Паламарчук,
доцент кафедри екології агросфери та екологічного контролю
факультету захисту рослин, біотехнологій та екології