Міжвідомча робоча група позитивно оцінила заходи, які проводять держлісгоспи Волинського ОУЛМГ для протидії пожежам у лісових масивах

14 червня 2022 року
Волинське обласне управління лісового та мисливського господарства

Такий висновок надали в результаті перевірки, яка тривала з 7 по 10 червня у держлісгоспах області. Фахівці ДСНС детально вивчили та проаналізували роботу ДП «Камінь-Каширське ЛГ», ДП «Городоцьке ЛГ», ДП «Любешівське ЛМГ», ДП «Маневицьке ЛГ», ДП «Ковельське ЛГ» та ДП «Любомльське ЛГ».

Лісопожежні станції та їх комплектація, техніка, пірси для забору води, запаси паливно-мастильних матеріалів, організація відеоспостереження, застосування безпілотників, використання даних космічного зондування та здійснення наземного патрулювання, створення та догляд за мінералізованими смугами, робота з громадськістю – фахівці детально проаналізували кожен із пунктів протипожежних заходів.

Ця робота у держлісгоспах області і справді масштабна та системна. Лісівники добре розуміють: витрати на профілактичні заходи ніщо, порівняно зі шкодою, яку природі завдають пожежі. З початком війни робота в цьому напрямку у держлісгоспах значно посилилася.

У 2022 р. в лісових масивах державних лісогосподарських підприємств області створено 4,5 тис. км та проведено догляд за 8 тис. км мінералізованих смуг, перекрито 1,1 тис. позапланових доріг, встановлено 1,1 тис. об’єктів наглядної агітації.

Організовано проведення роз’яснювальної роботи серед населення щодо дотримання правил пожежної безпеки в лісах. В тому числі – у ЗМІ.

Для забезпечення гасіння пожеж в лісових масивах Волинської області облаштовано та утримується 552 водойми, із них обладнані пірсами – 553.

У лісогосподарських підприємствах Волинського ОУЛМГ функціонує триступеневий моніторинг-контроль із використанням телевізійних систем спостереження (лісництво-лісгосп-ОУЛМГ). Для забезпечення моніторингу є 56 спостережних веж, при цьому встановлено 49 телевізійних камер відеоспостереження.На маршрутах патрулювання задіяні 134 мотоцикли, 136 патрульних автомобілів.

Створено 23 лісові пожежні станції, які повністю укомплектовані необхідним інвентарем.

Разом із тим, зазначено у висновку робочої групи, невирішеним залишається питання протипожежного контролю за лісовими масивами, що не входять до держлісфонду. Самозаліснених земель на Волині – 5150 гектарів. Вони не лише найчастіше страждають від вогню, а й несуть ризик для державних лісів, адже межують із ними. Тож у висновках фахівців є рекомендація головам територіальних громад розглянути питання передачі таких масивів під контроль держави.

 

Джерело: Волинське обласне управління лісового та мисливського господарства. https://lisvolyn.gov.ua/?p=61532#more-61532

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook