Стартували співбесіди з керівництвом відокремлених підрозділів університету

14 жовтня 2014 року
Логічним продовженням пошуку перспектив і напрямів розвитку підрозділів університету в рамках програми «Голосіївська ініціатива 2020» стали співбесіди адміністрації вишу із керівниками відокремлених підрозділів. Тож 14 жовтня відбулися зустрічі із очільниками трьох коледжів Заліщицького аграрного коледжу імені Є. Храпливого, Мукачівського аграрного коледжу та Боярського коледжу екології і природних ресурсів. 
 
На співбесідах були присутні також директори ННІ та декани факультетів, напрями підготовки чи спеціальності яких представлені  у відокремлених підрозділах. Директори  Володимир Глова, Надія Балаж,  Сергій Кропивко коротко зосередили увагу присутніх на навчальній, виховній, науковій роботах та виробничій діяльності підпорядкованих їм коледжів. Також проаналізували контингент студентів, фінансовий стан підрозділів.  На сьогодні каменем спотикання є недостатня кількість педагогічних працівників, які мають науковий ступінь. Але, як запевняють очільники підрозділів, над вирішенням цих питань працюють.  
 
 
Мова йшла і про практичну підготовку. Зокрема, Володимир Глова відзначив, що за останні роки вдалося створити хорошу базу для підготовки агрономів. Крім того, коледжі співпрацюють із фірмами, фермерськими господарствами та іншими вишами. Також обговорено проблемні місця. Здебільшого це матеріально-технічна чи виробнича база.  
 
 
Йшлося і про диверсифікацію діяльності коледжів в зв’язку із впровадженням у життя Закону України «Про вищу освіту». Так, директори коледжів висловили побоювання щодо перспектив ОКР «Молодший спеціаліст» та місця і ролі педагогічного працівника як такого. 
 
 
Пропозиції щодо спеціалізації, системи контролю за якістю підготовки фахівців, профорієнтаційної роботи Заліщицького аграрного коледжу ім. Є. Храпливого надали перший проректор Ігор Ібатуллін, проректор з навчальної і виховної роботи Сергій Кваша, начальники навчального відділу Оксана Зазимко, відділу кадрів Микола Михайліченко, планово-фінансового Наталія Дробот. До поглиблення співпраці закликали декан економічного факультету Тетяна Камінська та директор ННІ рослинництва, екології і біотехнологій Григорій Демидась.
 
 
В обговоренні перспектив Мукачівського аграрного коледжу взяли участь перший проректор Ігор Ібатуллін, проректор з навчальної і виховної роботи Сергій Кваша, начальники навчального відділу Оксана Зазимко, відділу кадрів Микола Михайліченко, відділу по роботі з ВНЗ І-ІІІ р.а. Анатолій Гладкий, планово-фінансового Наталія Дробот, юридичного Андрій Бова, директор ННІ ветеринарної медицини та якості і безпеки продукції тваринництва Микола Цвіліховський, декан юридичного факультету Олена Яра,  голова профспілкової організації співробітників університету Іван Гаврилюк.
 
 
Слушні побажання та зауваження керівництву Боярського коледжу екології і природних ресурсів висловили перший проректор Ігор Ібатуллін, начальники відділу кадрів Микола Михайліченко, планово-фінансового Наталія Дробот, голова профспілкової організації співробітників університету Іван Гаврилюк, директори ННІ лісового і садово-паркового господарства Петро Лакида, земельних ресурсів та правознавства Ольга Дорош, декани факультетів екології і сталого розвитку Юлія Рибалко, комп’ютерних наук та економічної кібернетики Олена Глазунова. Йшлося про ліцензування нових спеціальностей, спільне видання із співробітниками інститутів навчально-методичної літератури та підтримання започаткованих напрямів співпраці.
 
 
На завершення ректор університету Станіслав Ніколаєнко відзначив прагнення колективів коледжів до розвитку. Та звернув увагу керівників підрозділів на забезпеченні якості навчального процесу, започаткуванні і розширенні міжнародних зв’язків, поліпшенні профорієнтаційної роботи. Також очільник вишу зазначив про розуміння ролі і значення для університету тих фахівців, яких сьогодні готують відокремлені підрозділи. За словами Станіслава Миколайовича, завдання керівників зберегти коледжі, а для цього звісно потрібні кадри. А ще зауваження і пропозиції, які пролунали під час співбесід, повинні бути враховані і реалізовані, оскільки на нас чекають нові випробування, які диктує Закон України «Про вищу освіту».
 
Ольга Наконечна 
 

 

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook