Відбулось чергове засідання гуртка

5 травня 2022 року

  На засіданні філософського гуртка «Орій» 5 травня 2022 року (науковий керівник – проф. М.Є. Максюта) розглядалися філософсько-антропологічні проблеми, зокрема, у світлі вітчизняної філософської думки, ідей і концептів українського праантрополога Григорія Сковороди, його вчення про свободу, громадянські цінності, як умови утвердження та розвитку життя людини у «сродності» та у відповідності до його концепції «єдиної людини».


  Так, зокрема, членами гуртка висвітлювалися питання національного характеру українців, у тому числі у зв’язку із агресією рф проти України та обґрунтування національно-ментальнісних закоріненостей української нації, як передумови перемоги над агресором.


  Крім того, у виступах членів гуртка висвітлювалися питання духовності, проблеми людського життя і долі в історії української філософії та у дослідженнях сучасних українських філософів (С. Кримський, В. Шинкарук, М. Попович, В. Табачковський, Т. Гардашук, С. Крилова). 

  Порушені питання у всіх присутніх викликали підвищений інтерес, зокрема, предметом обговорення послужили національно-характерні риси українців, особливо в історичній ґенезі, як вони обґрунтовувались у творчості Т. Шевченка, І. Франка, Лесі Українки, В. Стуса та ін. українських мислителів, письменників та поетів.


  Разом з тим, не менше зацікавлення викликала й проблема життя і долі людини у її філософсько-світоглядовому, морально-етичному та християнському сенсі, коли, зокрема, учасники гуртка апелювали до праці Григорія Сковороди, що вивчалася на семінарських заняттях «Книжечка про читання Святого Письма, названа Жінка Лотова». Це, на думку доповідачки Добридень Яни, сповнена глибоких смислів філософська промова про необхідність для людини гідної «другого істинного народження». Адже, предметом пошуків Григорія Сковороди була людина, котра прагне жити та, докладаючи необхідних власних зусиль, дійсно живе у відповідності до вищих істин добра та справедливості.

  Активність в обговоренні порушених проблем проявили усі без винятку присутні на засіданні, домовившись у подальшому більш ґрунтовно розібрати теми метафізики українського національного образу буття, діалектики душевне-духовне-тілесне у бутті сучасної людини та ін.


Все буде Україна!

 

Добридень Яна, Онофрієнко Анастасія,
Строкань Наталія, Бондарчук Вікторія,
Мудрик Андрій,
студенти факультету ТВБ,
Олександра Соколова,
Микола Максюта,
аспірантка та професор
кафедри філософії та міжнародної комунікації

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook