Студентки гуртківці "Імунологія тварин та патофізіологія" кафедри хірургії і патофізіології ім. акад. І.О. Поваженка проводять експериментальні дослідження

16 лютого 2022 року
Хірургії і патофізіології ім. акад. І.О. Поваженка

   Під час експериментальних досліджень студентки гуртківці Кащенко Владислава Володимирівна та Шустик Каріна Ігорівна (3 курс, 3 група) порівнювали ефективність застосування амніотичної оболонки на ушкоджену рогівку ока кроля внаслідок бактеріального кератиту.

  Застосовували шляхом трансплантації амніотичну оболонку при відновленні тканин рогівки ока з діагностичною світловою мікроскопією з флюуорисцином. Дані всіх результатів порівнювали на 7 та 30 добу після застосування різних технік представлених на рисунку з використанням амніотичної оболонки за бактеріального кератиту.

   Встановлено, що за експериментального бактеріального кератиту у кролів після введення алогенних мезенхімальних стовбурових клітин залежно від локалізації патологічного процесу, вже на 7 добу відмічається зниження інтенсивності запального процесу, що значно зменшує терміни репаративних процесів в тканинах ока, де на 30 добу спостерігається повне відновлення пошкоджених тканин ока.

   Виявлено, що найефективнішим способом регенерації пошкоджених поверхневих шарів рогівки за кератиту у кролів, являється хірургічна техніка біологічного покриття та застосування екстракту гомогенізованої амніотичної оболонки у формі гелю, про що свідчить повна епітелізація поверхні рогівки, де не виявляли клінічних і морфологічних ознак запальної інфільтрації вже на 30 добу.

    Дослідження проводилися в ННЛ «Центр клітинних технологій у ветеринарній медицині» факультету ветеринарної медицини НУБіП України.
Суть наукової роботи полягала в дослідженні впливу стовбурових клітин на відновлення структури і функції ушкоджених тканин очного яблука в кролів за експериментального бактеріального кератиту.

Старший викладач кафедри
хірургії і патофізіології імені академіка
І. О. Поваженка Р. Р. Бокотько

 

Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook