Родина університету – єднає Україну! (ВІДЕО)

22 січня 2022 року
   22 січня українці щорічно святкують День Соборності – свято, встановлене у честь проголошення Першої Незалежності та Акту злуки УНР і ЗУНР. Цього року ми відзначаємо 103-ю річницю Дня Соборності України!

День Соборності України: історія свята

     24 серпня 1991 року прийнято Акт проголошення незалежності України, який українці схвалили на референдумі 1 грудня. Ця подія стала відправною точкою для відліку історії сучасної Української державності. Утім, історики цілком справедливо відзначають, що 24 серпня 1991 року насправді відбулося відновлення державної незалежності України.
     Вперше у XX столітті українська незалежність була проголошена 22 січня 1918 року IV Універсалом Української Центральної Ради, а вже за рік (22 січня 1919 року) на Софійському майдані в Києві відбулася не менш вагома подія – об’єднання Української Народної Республіки (УНР) і Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР) в одну державу: «Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України – Західноукраїнська Народна Республіка (Галичина, Буковина, Угорська Русь) і Наддніпрянська Велика Україна»

День Соборності України: традиція святкування

     Головною традицією у День Соборності став «живий ланцюг». Історія цієї традиції починається з 1990 року, коли патріотично налаштовані українці вирішили так символічно продемонструвати державну єдність. Він протягувався з Києва до Львова, Івано-Франківська, Стрия, Тернополя, Житомира та Рівного.

     З 2000-х років у Києві щорічно влаштовують живий ланцюг вздовж моста Патона, котрий пролягає між правим та лівим берегами Києва, таким чином символізуючи об’єднання Сходу та Заходу України.

     Також у різних містах України влаштовують символічний живий ланцюг, у знак поваги до цього свята. Усі охочі долучитись до дійства беруть із собою державний стяг та приєднуються, ставши частинкою ланцюга.

     Вже кілька років поспіль в університеті проводиться комплекс заходів щодо відзначення Дня Соборності. Викладачі і студенти беруть участь в загальнодержавних заходах, долучаються до живого ланцюга всі базові і відокремлені навчальні підрозділи.

     Не виключенням є і відзначення 103-ї річниці Дня Соборності, яку ми святкуємо цьогоріч!

Вітання з Днем Соборності України:


  ВСП НФК НУБіП України

ВСП «Ніжинський фаховий коледж НУБіП України»  

 ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут»

ВCП «Бережанський фаховий коледж НУБіП України»

ВСП «Немішаївський фаховий коледж НУБіП України»

Агробіологічний факультет

Факультет захисту рослин, біотехнологій та екології  

 Факультет ветеринарної медицини

Факультет харчових технологій та управління якістю продукції АПК

Економічний факультет

Факультет інформаційних технологій

 

 

Де єдність – там воля,
Де єдність – там сила,
Там кривди лихої немає,
Хай мати-Вкраїна
Щаслива й красива
У єдності всіх обнімає.
В. Крищенко

     Ось вона яка, Батьківщина – щедра, люба, гарна, єдина!!!

Геннадій Ржевський,
директор ННЦ виховної роботи і
соціального розвитку

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook