Круглий стіл «Роль аграрного бізнесу у розвитку вищої освіти: виклики, перспективи, шляхи розвитку»

26 листопада 2021 року

 

Screenshot 125 листопада 2021 року відбувся круглий стіл «Роль аграрного бізнесу у розвитку вищої освіти: виклики, перспективи, шляхи розвитку». Організаторами заходу стали Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» та Європейський банк реконструкції та розвитку.

Screenshot 85Screenshot 81

До онлайн-формату долучилися викладачі циклової комісії спеціальних економічних дисциплін і запрошені представники аграрного бізнесу, CSR та HR директори, представники Міністерства освіти та науки України, Міністерства аграрної політики та продовольства України, Науково-методичного центру вищої та фахової передвищої освіти, Європейського банку реконструкції та розвитку, представники посольств, аграрних університетів України та ЗМІ.

У рамках круглого столу відбулася панельна дискусія щодо ролі аграрного бізнесу у розвитку вищої освіти, обмін досвідом між аграрною та науковою спільнотою, а також презентація результатів двох освітніх проєктів, реалізованих за підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку:

«Запровадження програми дуальної освіти для підвищення практичних навичок молодих професіоналів в агрономії» за участі агропромхолдингу «Астарта-Київ» та Харківського національного аграрного університету ім. В. В Докучаєва, який увійшов до складу Державного біотехнологічного університету,

«Удосконалення магістерської програми з агрономії на Півдні України» за участі групи компаній «Агроф’южн» та Херсонського державного аграрно-економічного університету.

Зрозуміло, що на круглому столі неможливо дати відповіді на всі запитання та вирішити всі проблеми. Але будь-яке питання потребує обговорення.

Тому учасники круглого столу, заслухавши виступи щодо стратегічних пріоритетів розвитку аграрного бізнесу та засад сталості із урахуванням ролі і напрямів модернізації діяльності аграрних навчальних закладів та наукових установ у реалізації концепції сталого розвитку агробізнесу у розвитку вищої освіти і підвищення якості життя людей, визнали за необхідне:

  • на сьогодні здійснювати заходи щодо удосконалення та оптимізації державної підтримки аграрної галузі, створення сприятливих умов для розвитку саме малого та середнього бізнесу, розбудови інфраструктури аграрного товарного ринку, залученню інвестицій;
  • об’єднати зусилля вітчизняної аграрної освіти, науки та практики, а також передовий зарубіжний досвід для підвищення професійного рівня дорадників, розвитку дорадчої освіти;
  • забезпечити модернізацію освітніх програм підготовки здобувачів аграрної освіти (молодший спеціаліст, бакалавр та магістр) шляхом орієнтації на інновації в аграрному секторі та з огляду на регіональні особливості.

Screenshot 6Screenshot 10Screenshot 12Screenshot 19Screenshot 20Screenshot 25Screenshot 36Screenshot 38Screenshot 41Screenshot 48Screenshot 49Screenshot 50Screenshot 54Screenshot 56Screenshot 58Screenshot 59Screenshot 60Screenshot 62Screenshot 64Screenshot 71

Screenshot 71
Оксана Петрів
викладачка циклової комісії
спеціальних економічних дисциплін
Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook