ГОСТЬОВА ЛЕКЦІЯ ПЕРШОГО ЗАСТУПНИКА МІНІСТРА АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ ТАРАСА ВИСОЦЬКОГО ДЛЯ СТУДЕНТІВ ФАКУЛЬТЕТУ ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ ТА УПРАВЛІННЯ ЯКІСТЮ ПРОДУКЦІЇ АПК

11 листопада 2021 року
м. Київ, НУБіП України, кафедра стандартизації та сертифікації сільськогосподарської продукції

     

Факультет харчових технологій та управління якістю продукції АПК та кафедра стандартизації та сертифікації сільськогосподарської продукції продовжують традицію запрошувати відомих випускників університету, діяльність яких тісно пов’язана з аграрною галуззю України.

В рамках підготовки магістрів за освітньою програмою «Якість, стандартизація та сертифікація» до студентів та викладачів факультету завітав  перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький. Гість провів лекцію за темою «Нагляд за уповноваженими органами сертифікації насіння: впровадження міжнародної практики».

     Лектор розкрив основні завдання Міністерства аграрної політики та продовольства України в сфері сертифікації насіння та садивного матеріалу, виокремив функції стосовно кожного суб’єкта сертифікації. Наразі в Україні уповноважено п’ять органів сертифікації насіння та садивного матеріалу, і лише один з них  перебуває у державній власності. Такий підхід дозволяє підвищувати якість послуг із сертифікації шляхом здорової та прозорої конкуренції, уникати монополії. Завдяки перерахованим принципам вдалося усунути технічні бар’єри у торгівлі, залучати міжнародні компанії на український ринок насіння та садивного матеріалу. 

     Тарас Висоцький акцентував увагу присутніх на відкритій та прозорій процедурі уповноваження аудиторів із сертифікації (агрономів-інспекторів), розкрив їх значну роль в процесі проведення польового оцінювання, гурнтконтролю, відбирання проб від партій насіння.

     Також лектор ознайомив студентів з засадами формування системи нагляду на уповноваженими органами сертифікації відповідно до принципів, викладених у міжнародних стандартах та настановах: неупередженість, незалежність, чесність у звітуванні, належна професійна ретельність; конфіденційність; підхід, що ґрунтується на доказах; врахування ризиків та можливостей.

     Тарас Висоцький відповів на всі запитання слухачів, дав детальні пояснення та запросив студентів долучатися до процесу сертифікації.

     Декан факультету Лариса Баль-Прилипко та директор Української лабораторії якості та безпеки продукції АПК Валентина Корнієнко подякували Тарасу Висоцькому за онлайн зустріч, цікаву та змістовну лекцію, запросили відвідати факультет та лабораторію в очному форматі та надалі долучатися до ознайомлення студентів з практичними аспектами законодавчої стандартизації та сертифікації.

 

Ольга Самойліченко,
доцент кафедри стандартизації
та сертифікації с.-г. продукції

Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook