Молодіжний проект між Польщею та Україною на тему культури, традицій наших народів
Я, Мажар Оксана Валеріївна, студентка другого курсу спеціальності «Соціальна робота» в період літніх канікул познайомилася з організацією, яка влаштовує молодіжні обміни.
А саме, я заповнила анкету на участь у проекті ”Traditions, history, legacy – ceramic diversity”, описала свою громадянську позицію та вказала чому хочу там бути. І через деякий час на електрону пошту прийшов результат відбору, де було вказано, що мене запрошують на данний проект.
З того моменту я почала вирішувати організаційна питанні, такі як купівля квитків тощо.
І ось, настав день вильоту. Перед цим я списалася з іншими учасниками з України, які також летіли з Києва у Польщу.
На наступний день, після прибуття, почався наш 10-дневний проект. В цей день українців познайомилися з учасниками з Польщі, та куратори пояснили план дій на найближчі дні.
В цей період ми малювали картини, робили дерево життя, ліпили з глини, ознайомились з технікою квілінгу. Всі ці роботи ми мали зробити в тематиці наших культур.
Наприклад, завданням дерева життя було зобразити традиційний український або польський орнамент. На виробі з глини зобразити символ єднання народів. У роботі з квілінгу провести асоціацію між собою та країною.
Звісно, можна було відходити від теми. Проте основна думка була відтворити в своїх роботах культуру, традиційні кольори, символіку свого народу.
Загалом я дуже рада, що взяла участь у такому обміні. Я покращила розмовний рівень англійскої, адже спільною мовою комунікацій між нами була саме англійська. Я знайшла нових друзів, з хлопцями і дівчатами з України я кожен день гуляла містом Лодзь, ходила в місцеві кафе, музеї, магазини. Я знайшла іноземних друзів, які кожен день заряджали своєю енергетикою.
Я раджу кожному, хто хоче отримати такий досвід неформальної освіти ризикнути і спробувати. Це того варте.
Мажар Оксана Валеріївна,
студентка ІІ курсу, спеціальності «Соціальна робота»