Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» та агенція UCABevent організували XIІ Міжнародну конференцію «Ефективне управління агрокомпаніями» (LFM).

September 10, 2021
9 вересня викладачі кафедри економіки відвідали XII конференцію «Ефективне управління агрокомпаніями» (LFM), що організовується асоціацією «Український клуб аграрного бізнесу» та агенцію UCABevent.

LFM– це єдина бізнес-конференція в Європі, що повністю покриває всі аспекти управління аграрним бізнесом. Конференція об’єднує топових агровиробників, представників ресурсних та сервісних компаній, інноваційних стартапів та провідних інвесторів задля обміну досвідом, презентації передових розробок та нетворкінгу в широкому колі професіоналів.  

В рамках конференції було обговорено наступні питання
·         Світова економіка в постковідній епосі: бум інвестицій чи чергове падіння?
·         ТОП-тренди споживання
·         Розумне фермерство, що підвищує прибутковість агробізнесу
·         Зміна клімату та дотримання екологічних стандартів
·         70 днів діючому ринку землі в Україні. Перші перемоги та «набиті шишки»
 
 
В рамках конференції «Ефективне управління агрокомпаніями» (LFM) відбулася панельна дискусія «70 днів діючому ринку землі в Україні». Ключові тези дискусії:
1. Україна зможе спокійно обійтися без іноземних інвестицій у земельний ринок, адже має дуже потужний внутрішній капітал. Таку думку висловив Роман Лещенко, Міністр аграрної політики та продовольства України. За його словами, коли ці кошти підуть в землю – це буде показником детінізації економіки. А інвестиції, впевнений він, будуть великими.
2. У той же час, як зазначив Віталій Бартошек, комерційний директор Freedom Finance Ukraine, продавці земельних наділів зараз очікують зростання ціни на них.
3. Як повідомив Денис Башлик, співзасновник Land Club - розумні інвестиції в землю, на сьогодні ціна на землю коливається від $1600 до $3000 за 1 га. При цьому в Європі, перші чотири роки після відкриття ринку землі, ціни росли на 20% в рік.
4. Зважаючи на це, Роман Лещенко відмітив, що ціна на українську землю у $5000-6000 за 1 га через пару років – це реально.
5. 9 із 10 нотаріусів відмовляється в реєстрації послуг з оформлення договорів купівлі-продажу сільськогосподарської землі або ставлять на свої послуги дуже високу ціну. У свою чергу Олена Мартинюк, заступниця директора департаменту приватного права – начальниця управління нормативно-правового забезпечення нотаріату Міністерства юстиції України завірила аграріїв, що Мінюст вжив усіх необхідних заходів, щоб нотаріуси могли користуватися Постановою КМУ №637 Про затвердження Порядку здійснення перевірки відповідності набувача або власника земельної ділянки сільськогосподарського призначення вимогам, визначеним статтею 130 Земельного кодексу України.
 
 
 
 
 
 
 Асистент кафедри,
Анна Якимовська
 
Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook