Диджиталізація освіти в нових умовах
Останніми роками в сфері освіти сформувалась тенденція до цифровізації, особливо на фоні пандемій та інших стресових ситуацій. Але заклади освіти часто плутають цифровізацію чи диджиталізацію зі збільшенням кількості техніки та обладнання. Але є багато закладів освіти, які мають великий досвід у сфері ефективного використання цифрових технологій в освіті, яким можуть поділитись з усіма охочими.
16 лютого відбувся другий вебінар про диджиталізацію освіти від Unicheck Україна! «The Unicheck educational community» – серія вебінарів про диджиталізацію освіти в нових умовах змішаного та дистанційного навчання. Мета вебінару – дати можливість українським викладачам комплексно поглянути на впровадження сучасних технологій в освітній процес.
Учасники вебінару розглянули IT-технології, які допомагають викладачам розвивати академічну доброчесність. Познайомились з цікавим досвідом провідних закладів освіти України про стратегії розвитку онлайн освіти в установах, сучасними засобами комунікації зі студентами та про історії успіху онлайн навчання під час пандемії.
Спікерами даного заходу були:
Буяк Богдан, ректор Тернопільського національного педагогічного університету ім. В.Гнатюка,
Жежнич Павло, проректор з науково-педагогічної роботи та інформатизації Львівської політехніки
Лагоднюк Олег, проректор з науково-педагогічної, методичної та виховної роботи у Національному університеті водного господарства та природокористування, м.Рівне
Аліна Синицька, Координаторка напрямів е-навчання, інформаційна грамотність в УКУ
Сідляренко Андрій, комерційний директор Unicheck Україна
Доповідачами широко розкривались питання видів LMS систем для освіти, які використовуються в їх закладах, досвід використання міжнародної співпраці для покращення освітнього процесу, створення окремих університетських програм, направлених на розвиток онлайн навчання, методи та технології залучення студентів до дистанційного навчання.
Для себе особисто можу зробити наступний висновок. Стратегія, яка була взята на озброєння ще в 2007 році з використанням LMS Moodle в якості платформи дистанційного та змішаного навчання в коледжі, співпраця з Google, Microsoft, Cisco, була правильною і добре себе проявила під час вимушеного переходу на дистанційне навчання. Тому і надалі потрібно її підтримувати і освоювати новітні напрями розвитку дистанційної освіти такі, як СМАРТ-підручники, відеолекторій, фахові мобільні додатки, репозиторій повнотекстових матеріалів та інші. Тому хочу щиро подякувати представникам компанії Unicheck Україна за надану можливість взяти участь в цьому вебінарі.
Більш детально з доповідями спікерів та матеріалами вебінару можна ознайомитись за посиланням: https://www.youtube.com/channel/UCjMPspaG1vsUm6hb7VVf0HA
Штогрин Сергій, відповідальний за інформаційні технології коледжу.