Студент освітньої програми «Економічна кібернетика» Ілля Собчук про новий досвід та переваги дистанційне навчання
Представтеся, будь ласка та розкажіть де Ви знаходитеся на період карантину?
Доброго дня, мене звати Ілля Собчук, студент третього курсу освітньої програми «Економічна кібернетика» факультету інформаційних технологій. На період карантину я перебуваю вдома. Так як я живу відносно недалеко від університету, то потреби залишатись у гуртожитку в мене не було.
Як майбутній випускник факультету ІТ чи виникли у Вас проблеми з навчанням в дистанційному режимі?
На мою думку, головною проблемою не тільки для мене, а й для усіх студентів, став процес звикання до роботи саме в такому режимі. Адже звичний похід на пари та перебування в аудиторії вже став певною зоною комфорту. Значною проблемою також стало питання мотивації та раціонального розподілу часу. В домашніх умовах можна знайти для себе досить велику кількість різних завдань та занять, які ніби виправдовують низьку активність під час дистанційного навчання.
Які плюси Ви бачите в дистанційному навчанні саме на період карантину?
Очевидним плюсом даного виду навчання є його доступність. Якщо навіть не вийшло бути присутнім на онлайн-занятті, то всі матеріали є доступні у будь-який час. Викладачі узгоджують зі студентами час проведення онлайн-занять, що є величезним плюсом і дозволяє максимізувати кількість присутніх студентів. І з часом перебування вдома теж можна віднести до плюсів, тому що шлях до робочого місця значно коротший ніж до навчальних корпусів, не потрібно думати що вдягнути та як ти виглядаєш.
Як майбутній фахівець, що б Ви порадили викладачам, яку платформу для навчання використовувати?
На мою думку, викладачам потрібно більше виходити за певні рамки та імпровізувати. Адже більшість має певний шаблон і намагається його використовувати всюди. Також хочу порадити, не боятись комунікації саме в такому форматі, тому що вони починають губитись і відчувається певний дискомфорт. Університет дає доступ кожному студенту до ліцензійного програмного забезпечення Microsoft, зокрема акаунту Office 365, тому найдоцільніше використовувати саме ці сервіси. Очевидно, що є багато і інших корисних сервісів, але як на мене, то спочатку їх потрібно узгоджувати з усіма та тоді робити вибір.
Чим ще, окрім навчання, Вам вдається займатися в умовах карантину?
Очевидно, якщо навчання не займало увесь мій час здобуваючи освіту на денній формі, то і зараз в мене є досить велика кількість вільного часу. Перше місце активностей в мене займає спорт. Регулярно я приділяю час, в середньому 2 години на день, фізичним вправам. І досить цікавою для мене стала тема історії. Багато вже відомих та здавалось ніби вивчених мною фактів, я відкрив для себе з іншого боку. І для того, щоб ознайомитись з оригіналами певних документів та пам'яток, я почав ознайомлюватись з різними іноземними мовами. Але якби це не було цікаво, від звичних домашніх справ нікуди не втекти, тому допомагаю ще і батькам.
Розмовляла Тетяна Волошина,
заступник декана факультету інформаційних технологій