ТЕ, ЩО ПЕРЕДАЄТЬСЯ З ПОКОЛІННЯ В ПОКОЛІННЯ, АБО «КОЗАЦЬКІ ЗАБАВИ» в коледжі

October 15, 2019

 

4

Український народ протягом свого історичного шляху сформував цінності та зберіг традиції, що передаються від покоління до покоління і зберігаються протягом тривалого часу.

Саме такою є традиція вшанування в день Покрови Пресвятої Богородиці, заступниці українського козацтва, Дня Українського козацтва та Дня захисника України тих людей, що сформували у світі уявлення про українців як про волелюбну, сильну та відповідальну (до того ж, надзвичайну дотепну та з почуттям гумору) націю, – СПРАВЖНІХ КОЗАКІВ.

Цьогоріч «Козацькі забави» в коледжі відбулись 15 жовтня, і взяли участь в них команди, до складу яких входили студенти усіх курсів, трьох відділень.

Ведучі свята, викладачі циклової комісії гуманітарних дисциплін, Степан ЖеребецькийВасиль Лещук та Віталій Скасків розповіли про відвагу козаків-предків та запросили на козацький турнір козаків-нащадків.

А поважне журі (Микола Проців – голова журі, заступника директора Бережанського краєзнавчого музею; Галина Процик, заступник директора коледжу з культурно-виховної роботи; Христина Антонів, керівник танцювального колективу коледжу; Володимир Гаховський, голова циклової комісії фізичної та військової підготовки), отримавши булаву від трьох козаків-ведучих, запевнило, що чесно й відповідально буде «судити» козаків й визначить найкращих з кращих.

53

У самих конкурсах сучасні козаки згадали вміння своїх предків вправно долати «переправу» (конкурс «Переправа»), вміло «вести бій» з ворогом, балансуючи на межі «бути чи не бути!!!» (конкурс «Бій на колоді»), проявляли справжню чоловічу одностайність в перетягуванні линви. А як галантно й вишукано наші сучасні козаки продемонстрували свої вміння залицятися за допомогою «магії руху» до дівчат (конкурс «Танець»)!!!

1

2

710

Справжню силу козаки-характерники з трьох відділень показали в підніманні гирі та заключній «Великій естафеті».

6913

А на десерт для глядачів та команд були вареники (конкурс «Вареники»). Саме цей конкурс підтвердив, що козаки відчувають себе комфортно і в козацькому герці, і за імпровізованим столом.

1211

Змагання закінчились, переможця визначено (третє місце за командою Агромеханічного відділення; другою стала команда відділення Економіки та прикладної екології; найкращими козаками стали хлопці з відділення Комп’ютерної інженерії та електротехніки). Та найціннішим уроком з даного дійства є те, що нащадки славних козаків зростають і плекають цінності, що стали ідентифікацією українця – людяність, сила духу, волелюбність та працелюбність.

Степан Жеребецький,
керівник фізичного виховання

 

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook