Засідання НМК з «Агрономії» на базі Національного ботанічного саду ім. М. М. Гришка НАН України
![](/sites/default/files/u163/pic_1.jpg)
![](/sites/default/files/u163/pic_2.jpg)
За підтримки директора установи, доктора біологічних наук, старшого наукового співробітника, члена Міжнародного товариства дослідників космосу (COSPAR) Наталії Василівни ЗАІМЕНКО учасники зібрання мали змогу ознайомитися з діяльністю ботанічного саду, де на площі 129,86 га створено унікальні за якісним і кількісним складом колекції квітниково-декоративних, лікарських, плодових, овочевих, пряноароматичних, кормових і технічних рослин з усіх ботаніко-географічних регіонів світу, які нараховують понад 10 тисяч видів, форм і сортів.
![](/sites/default/files/u163/pic_3.jpg)
У відділі нових культур, який очолює відомий в Україні та визнаний у світі вчений у галузі інтродукції, акліматизації, селекції нових культур, інтенсифікації продукційних процесів у біоконверсії та рослинництві професор Джамал Бахлулович РАХМЕТОВ, членів НМК познайомили з основними здобутками з питань збільшення видової різноманітності культурфітоценозів та виробництва нової сировини на основі інтродукованих харчових, кормових та технічних культур.
![](/sites/default/files/u163/pic_4.jpg)
![](/sites/default/files/u163/5.jpg)
![](/sites/default/files/u163/6.jpg)
![](/sites/default/files/u163/7.jpg)
Експозиція «Азалії та камелії», де представлено 30 сортів азалії та 15 сортів камелії, за кількістю видів та сортів займає друге місце в Європі. Основу складають сорти азалії індійської, аналогів якої немає в інших ботанічних садах України. Вразило те, що в колекції збереглись рослини 25 старих німецьких сортів селекції 20-30 років минулого сторіччя.
![](/sites/default/files/u163/pic_8.jpg)
![](/sites/default/files/u163/9.jpg)
Відвідали «Орхідаріум», який, до речі, є єдиним в Україні і де представлені орхідеї з Південно-Східної Азії, Південної та Центральної Америки, Африки та Австралії. Всього в експозиції представлено біля 80 видів та сортів орхідей, а одночасно в квітуючому стані перебувають 15-20 видів орхідей протягом року.
![](/sites/default/files/u163/10.jpg)
![](/sites/default/files/u163/11.jpg)
![](/sites/default/files/u163/12.jpg)
![](/sites/default/files/u163/13.jpg)
В експозиції «Тропіки», при створенні якої було використано рослини понад 350 видів, що належать до 40 родин, учасники екскурсії побачили рослини дощових лісів Південної Америки, Південно-Західної Африки, Південно-Східної Азії, нечисленною групою видів представлена флора субтропічної Австралії. При.
![](/sites/default/files/u163/14.jpg)
![](/sites/default/files/u163/15.jpg)
![](/sites/default/files/u163/16.jpg)
![](/sites/default/files/u163/17.jpg)
Ботанічний сад – неповторна частина агроландшафту сучасного Києва, перлина столиці України, який хочеться відвідувати знову і знову. Насамкінець члени НМК, як правило декани агробіологічних факультетів ВНЗ України, висловили щиру вдячність за надану можливість ознайомитися з напрямками наукових досліджень співробітників ботанічного саду, досягненнями колективу та перспективами розвитку.
![](/sites/default/files/u163/18.jpg)
Доценти
кафедри рослинництва
Дмитришак М. Я.
Новицька Н. В.