ІІІ міжнародна конференція «Цифрова освіта в природничих університетах»: наукові доповіді, розширення співпраці та студентські перемоги
ІІІ міжнародна конференція «Цифрова освіта в природничих університетах»: наукові доповіді, розширення співпраці та студентські перемоги
October 31, 2016
Вроцлав, Польща
25 жовтня наукова еліта Польші і України зібралася у Вроцлаві обговорити сучасні питання комунікації в е-освіті в рамках ІІІ міжнародної конференції ”Цифрова освіта в природничих університетах". Організували її Вроцлавський природничий університет і НУБіП України.
З вітальним словом до учасників звернувся проректор з розвитку Вроцлавського університету професор Адам Шевчук, декан факультету інформаційних технологій НУБіП Олена Глазунова. До них приєдналися також професор Данута Париляк та директор центру дистанційного навчання Джоанна Марковська.
Конференція проходила у трьох сесіях. Науковці з Вроцлава, Варшави, Кракова, Києва поділилися думками про способи побудови і організацію комунікації між викладачем і студентом при е-навчанні. Від НУБіП свої доповіді представили Глазунова О.Г., професор Демешкант Н.А., доцент Ясенова І.С.
Серед студентів був проведений конкурс, мета якого полягала в розробці постера на тему комунікацій в ХХI столітті. Наші студенти виявилася найкращими і здобули перші п'ять місць. Їх посіли відповідно Клименко Євгеній, Максим Маковський, Гавриленко Анна, Голячук Ольга і Довгалюк Людмила.
Наступні дні конференції були насичені майстер-класами, в яких брали участь науковці і студенти з України і Польщі. Крім того, учасники мали змогу потренуватися у вправності комунікації один з одним під час пішохідної екскурсії старим містом.
У ході візиту до Вроцлавського університету відбулася зустріч з проректором із студентських справ і навчання Джозефом Совінскі. Були обговорені напрями подальшої співраці. Зокрема, в листопаді до Києва для участі в Міжнародній конференції молодих вчених "Інформаційні технології: економіка, техніка, оствіта" приїдуть черверо студентів з Вроцлавського природничого університету.
Нові ідеї щодо співпраці в інноваційній діяльності були обговорені з керівником клубу інноваторів М. Заранскі. Вони відкривають нові можливості для отримання практичних навичок роботи в команді над виконанням проектів.
Ірина Ясенова,
доцент кафедри комп’ютерних наук