Міжнародна науково-практична конференція «Осередки культурної дендрофлори в Україні та перспективи її використання»

May 14, 2010

13-14 травня 2010 року відбулася міжнародна науково-практична конференція «Осередки культурної дендрофлори в Україні та перспективи її використання». Організаторами конференції були Національний університет біоресурсів і природокористування України, Державний комітет лісового господарства України, «Укрцентркадриліс» і Товариство лісівників України. З боку НУБіП України безпосередньо організатором конференції була кафедра дендрології та лісової селекції ННІ лісового і садово-паркового господарства.

Серед зареєстрованих учасників були представники виробництва лісової галузі, науковці й викладачі державних наукових установ та ВНЗ України, керівники та спеціалісти-практики з організацій, що займаються озелененням, зеленим будівництвом, захистом та збереженням насаджень. За географією Україну безпосередньо репрезентували спеціалісти з Харківщини, Тернопільщини, Черкащини,Чернігівщини, Київщини, Вінничини, Дніпропетровщини, Миколаївщини, Криму та Закарпаття. Для стендових доповідей надійшли роботи з багатьох інших місць країни, а також з Литви (Каунаський технологічний університет). Частину учасників склали аспіранти та студенти НУБіП України.

Розпочалась конференція вітальним словом від імені ректора НУБіП України академіка Д.О. Мельничука, котре виголосив перший проректор з навчальної, наукової та організаційної роботи В.П. Лисенко. Від імені Державного комітету лісового господарства учасників привітав перший заступник голови комітету Ю.М. Марчук. Директор ННІ лісового і садово-паркового господарства П.І. Лакида зупинився на славній історії та здобутках кафедри дендрології та лісової селекції, що приурочила цю конференцію до 120-річчя з дня заснування.

Основні пленарні доповіді стосувалися важливості теорії та практики інтродукційного процесу, значення та багатства окремих осередків культурної дендрофлори України. З доповідями виступили професор О.А. Калініченко («Теоретичні аспекти і роль інтродукції у збагаченні і покращенні видового складу лісових насаджень»), професор С.І. Кузнєцов («Концептуальні основи створення колекційних насаджень в умовах Полісся та Лісостепу України»), старший науковий співробітник Ю.О. Клименко («Досвід відновлення та реконструкції насаджень у дендропарках НАН України»).

Після обговорення пленарних виступів учасники конференції ознайомились з навчальною та матеріальною базою кафедри дендрології та лісової селекції, а вже секційні доповіді заслуховували в навчальних приміщеннях підприємства «Укрцентркадриліс».

Теми доповідей та дискусій було розподілено на три секції:

  1. використання культурної дендрофлори в лісовому господарстві;
  2. використання культурної дендрофлори в озелененні населених місць;
  3. збагачення колекцій осередків культурної дендрофлори.

Жвавий інтерес та непересічні дебати виникли під час обговорення доповідей працівників лісового господарства. З результатами використання інтродуцентів в лісовому господарстві виступили І.Р. Гуменюк (Тернопільське управління лісового і мисливського господарства), В.В. Карман (Київське обласне управління лісового господарства), С.Г. Кемпник (Миколаївське управління лісового господарства), А.Ю. Гусак (Черкаське обласне управління лісового господарства), О.Г. Василевський (Вінницьке обласне управління лісового господарства), В.К. Орловський ( Інститут «Харківдніпроагроліс»).
Цікавими були наукові доповіді представників наукових установ України Л.І. Пархоменко та А.В. Клименко (Ботанічний сад ім. Гришка НАН України), В.Л. Рубіса та С.І. Галкіна (Дендропарк «Олександрія» НАН України).

Наукова та практична інтродукційна діяльність вузів була висвітлена в доповідях доцентів О.О. Марчука, О.О. Демченко, аспірантів М.О. Кухарської, М.Ю. Дубчак, О.М. Коркуленко, А.Л. Соботович (всі – НУБіП України, Київ), А.І. Репецької (Таврійський національний університет ім. Вернадського, м. Сімферополь), С.О. Потоцької (Чернігівський національний педагогічний університет).

Підводячи підсумки першого дня, завідувач кафедри дендрології та лісової селекції НУБіП України доцент Ю.М. Марчук наголосив на актуальності обговорюваної проблеми та важливості практичного втілення наслідків інтродукційної діяльності, в першу чергу, для підвищення запасів та оптимізації лісових насаджень.

На другий день учасники конференції відвідали дендрологічний парк «Тростянець» (Чернігівська область), де ознайомились не лише з історією та ландшафтами парку, а й використанням і станом інтродуцентів у ньому.

Підсумовуючи дводенне спілкування фахівців, слід вказати на важливість таких зустрічей, а також необхідність регулярного проведення наукових дискусій та обговорення практичних результатів не тільки між українськими спеціалістами, а й їх колегами з інших країн.


Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook