Білько Назарій Вікторович - бджоляр, блогер, аспірант, громадський діяч

July 18, 2025

Шлях в НУБіП України 

     Я вступив на Факультет тваринництва і водних біоресурсів у 2018 році. Там почав активно вивчати предмети за програмою для бакалаврів: хімія, біофізика, географія, історія, вступ до фаху, біометрія, фізіологія, психологія, зоологія. На початку 2-го семестру 1 курсу отримав пропозицію прийняти участь у першій міжнародній конференції в м. Горки (Білорусь) з власним дослідом "Ботанічне походження бджолиного меду з різних регіонів України" квітень 2019 року. Я погодився, прийняв участь і здобув 1 місце. Підготовка матеріалів для конференції здійснювалася в тій самій лабораторії, де я вперше отримав практичний досвід роботи з лабораторним обладнанням. Це був старт наукової кар'єри.

     Пізніше, по завершенню першого курсу в мене з’явилась можливість і я проходив практику на одній із найбільших пасік України "Мед Карпат" у м. Хуст протягом липня 2019 року.

    Після проходження практики я продовжив навчання вже на 2 курсі, де займався вивченням фізіології, гістології, анатомії, морфології, ботаніки, ветеринарії, практичного бджільництва, англійської мови, етики, правознавства, української мови за професійним спрямуванням.

    Протягом другого курсу навчання основними точками фіксації результатів можна назвати наступні події.

 Конференція в Інституті Біології Тварин у м. Львів, де була представлена моя доповідь «Генетичні мутації у медоносних бджіл", з якою я посів 2 місце, поступившись в 1 бал аспіранту НМУ ім. О.О. Богомольця.

  Вихід моєї першої збірки поезій згаладаю, як тоді" накладом 200 примірників.

  Перемога (посів 1 місце) у творчому конкурсі ім. В.П. Поліщука з віршом "З бджолою в серці". Зараз цей вірш покладено на музику, і вже як пісня став хітом серед бджолярів сукупна кількість відтворень понад 1 млн.

 Пропозиція, що змінює все моє життя - поїздка на стажування до США терміном в 1 рік.

На пропозицію проходження практики у США я звісно ж погодився і пройшов співбесіду, отримав візу та 19 лютого 2020 року я вирушив до штату Каліфорнія, США. Навчання певною мірою призупинилося, оскільки це був початок пандемії covid-19. Але навіть за таких умов практика продовжувалась. Розуміючи що втрачати час на просиджування в дома не має сенсу, я постійно знаходився на пасіках в різних штатах Америки. Каліфорнія, Невада, Аризона, Ойомінг, Південна Дакота. Назад в Україну я повернувся наприкінці 2020 року.

Після повернення продовжив навчання в університеті та паралельно почав розвивати власну пасіку до 100 бджолиних сімей – закуповував вулики, станки, обладнання, транспорт тощо.

Протягом 2021 року створив власний YouTube канал "Пасічник України _ Beekeeper of Ukraine". Таким чином я отримав певне медійне навантаження, зокрема першу болючу критику. Багато речей я переосмислив і виправив помилки. З того часу в мене з'явилася стратегія розвитку медійної активності.

В університеті я продовжував брати участь у конференціях, але вже не лише як учасник, а й у ролі модератора. Паралельно з тим починається активне відвідування з'їздів пасічників, ярмарків, конгресів, кожен з яких приносить нові знайомства, враження та безцінний досвід. Важливо зазначити, що участь в багатьох заходах було ініційовано кафедрою бджільництва НУБіП України.

Початок 2022 року видався сприятливим для росту пасіки й особистісного зростання, але у лютому 2022 року початок повномасштабної війни з росією вносить свої корективи. Звільнення Києва пересікається з випуском та отриманням диплому бакалавра.

Літо 2022 року стало знаковим періодом, адже я вступив на магістратуру, де продовжив навчання та розпочав роботу над дипломною роботою на тему "Вплив способу формування сімей виховательок на якість бджолиних маток". У серпні 2022 року відбулося відкриття першого власного магазину "Beekeeper_of_Ukraine" у м. Шепетівка. Розширення бізнесу продовжилося у грудні 2022 року з відкриттям другого магазину "Beekeeper_of_Ukraine" вже у м. Києві.

Після успішного закінчення магістратури, влітку 2023 року я вирішив продовжити навчання, вступивши на другу магістратуру за спеціальністю "Інформаційно-вимірювальні технології". Цей вибір згодом виявився вирішальним для вступу на аспірантуру до кафедри джільництва.

У грудні 2024 року я успішно захистив другий магістерський диплом, а влітку того ж року вступив на навчання в аспірантурі, обравши своїм науковим керівником Ігоря Івановича Головецького. Крім академічної діяльності, мені також вдалося пройти відбір і стати членом Молодіжної Ради при Міністерстві Аграрної політики України.

Шлях з 2018-2025 – це свідомий Шлях, яким я пишаюся найбільше. Всі ті досягнення, які відбулися протягом цих років це в першу чергу наполегливість і особисте переконання у вірності вибору бути бджолярем.

Бджоляр професія успішних. Бджоляр професія амбітних.

Бджоляр професія життя!

 

Провів бесіду Ігор Головецький,

к. с.-г. наук, доцент кафедри бджільництва

    

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook