РОЛЬ ВИРОБНИЧОЇ ПРАКТИКИ У ПІДГОТОВЦІ ВИСОКОКВАЛІФІКОВАНИХ ФАХІВЦІВ ГАЛУЗІ РИБНИЦТВА
Виробнича практика студентів 1го року навчання денної форми навчання факультету тваринництва та водних біоресурсів освітньо-професійної програми підготовки магістрів, спеціальності 207 ”Водні біоресурси та аквакультура”- важлива складова підготовки майбутніх висококваліфікованих фахівців до практичної діяльності у сфері аквакультури, яка грунтується на сучасних наукових досягненнях, технологіях, використанні практичного досвіду провідних господарств та комплексному підході до вирішення проблемних питань.
Якісне проходження вказаної виробничої практики було забезпечене завдяки партнерській співпраці з рибними господарствами різних форм власності та підприємствам і організаціям аквакультурного спрямування
Виробнича практика магістрів тривала з 21 квітня по 28 червня. Зміст практики був комплексним, насиченим, оскільки важливим завданням підготовки кадрів зі спеціальності «Водні біоресурси та аквакультура» є випуск фахівців, які не тільки засвоїли теоретичні основи рибогосподарської діяльності, а і володіють сучасними технологіями, практичними прийомами, компетентностями і методами роботи за фахом, які можуть самостійно аналізувати ситуацію та відповідально приймати необхідні рішення.
Обрані бази практики характеризувалися певною унікальність та різноманітністю своєї діяльності (науково-методичне забезпечення галузі, ставові господарства, індустріальне вирощування цінних об'єктів аквакультури в умовах рецеркуляційної аквакультурної системи, декоративна аквакультура та інші) і включали: ДУ «Методично-технологічний центр з аквакультури», ТОВ «Аква Систем Органік», ТОВ «ХАНАКО», ДП «Ірклієвський розплідник рослиноїдних риб», ТОВ «Ставищанський рибгосп», Приватно-орендне сільськогосподарське підприємство “Голуба Нива”, ТОВ «ЦПД УДАП» «Білоцерківське нижнє водосховище», УДА з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у полтавській області , Київський зоологічний парк загальнодержавного значення України, ННВЛ, Водних біоресурсів та аквакультури ім. В.М. Кондратюка, ННВЛ рибництва (НУБіП України) та інші підприємства.
Практика проходила в період, коли найбільш інтенсивно відбувалися роботи з підготовки водойм до вирощування товарної риби, з відтворення об'єктів аквакультури у контрольованих умовах, підрощування личинок та інших вікових груп, проведення рибоводно-меліоративних та санітарно-ветеринарних заходів.
За безпосередньої участі кваліфікованих фахівців, своїх наставників з баз практики, студенти використовували свої теоретичні знання, набували нових, мали безцінні уроки виробничої діяльності та вирішення поточних технологічних питань.
На основі результатів виробничої практики, отриманих знань були підготовлені звіти, презентації, доповіді та представлені перед комісією у складі: д.с.-г.н., проф. Надією ВОВК., к.с.-г.н., доц. Меланією ХИЖНЯК, к.с.-г.н., доц. Іриною КОНОНЕНКО, та РhD, доц. Аліною МАКАРЕНКО.
Загалом захист звітів з виробничої практики здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальністю «Водні біоресурси та аквакультура» показав їхню достатню теоретичну та практичну підготовку, відповідальне ставлення до майбутньої фахової діяльності, продемонстрував широке коло професійних інтересів. Більшість студентів змістовно, цікаво, ілюстративно підготували доповідь, вільно володіли інформацією та фаховою термінологією, демонстрували високий рівень теоретичної та практичної підготовки. Серед них необхідно відмітити Дмитра ДОВГОГО, Владислава ОЛІЙНИКА, Юлію ПОЛІНКЕВИЧ, Владислава РІЗНИКА.
Деякі із студентів успішно ведуть свій бізнес в декоративній аквакультурі (Дмитро ДОВГИЙ), активно допомагають рибним господарствам (Владислав РІЗНИК), знайшли своє покликання в співпраці з ДУ «Методично-технологічний центр з аквакультури».
Важливе значення для підготовки майбутніх фахівців має і зацікавленість базових господарств та установ, ефективна організація, їхнє не байдуже ставлення до підготовки гідної зміни професіоналів зі спеціальності «Водні біоресурси та аквакультура».
Щиро дякуємо усім, хто мав можливість і нагоду долучитися практичної складової у підготовці фахівців до підготовки висококваліфікованих фахівців галузі рибництва.
Гарант
ОП ОС "Магістр"
Наталія РУДИК-ЛЕУСЬКА